Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy dział Azure AD już dostępny na portalu A...

Nowy dział Azure AD już dostępny na portalu Azure

Microsoft właśnie zapowiedział publikację wersji poglądowej Azure AD - działu służącego do administrowania Active Directory na nowym Azure. Przenosiny portalu zostały podzielone na dwa etapy i mają na celu zwiększenie wygody z korzystania i polepszenie doświadczeń użytkowników Azure.

W pierwszej fazie migracji postanowiono przenieść narzędzia służące do zarządzania usługami portalu ze starego adresu https://manage.windowsazure.com na nowy adres - https://portal.azure.com. W fazie drugiej planowane jest udoskonalanie już istniejących funkcji oraz sukcesywne wprowadzanie nowych.

Microsoft ma zamiar zwiększać możliwości Azure postępując zgodnie z następującymi zasadami:

  • Prostolinijność: "Dzięki prostocie naszych nowych rozwiązań użytkowanie Azure jest jeszcze łatwiejsze. Pozwoli Wam to szybko wdrożyć je w swojej firmie".
  • Łatwy dostęp do danych: "Słuchamy swoich użytkowników. Powiedzieliście nam, że chcecie wygodniejszego wglądu do waszych danych. Dzięki naszym nowym rozwiązaniom będziecie mogli zobaczyć je w sposób kontekstowy, co pozwoli Wam szybko podejmować właściwe decyzje".
  • Wyszczególnienie problemów o wysokim priorytecie: "Aby skutecznie radzić sobie z ważnymi zagadnieniami w dużych firmach, prosiliście o lepszą widoczność tych istotnych zadań. Nasze nowe rozwiązania ułatwią Wam znalezienie i rozwiązywanie problemów w Waszym środowisku, a także zapobieganie im w przyszłości".
  • Współpraca z innymi usługami: "Prosiliście, aby Azure Active Directory współdziałało z innymi usługami Microsoft. Nasze nowe rozwiązania będą mocno powiązane z naszymi produktami, takimi jak Office 365, Azure i Intune".

Usługa Azure Active Directory jest obecnie dostępna w czterech wersjach: Bezpłatna, Podstawowa, Premium P1 i Premium P2. Z wersji bezpłatnej mogą korzystać wszyscy posiadający subskrypcję Microsoft Azure. Wyższe edycje są dostępne przez Microsoft Enterprise Agreement, Open License Program oraz program Cloud Solution Providers. Użytkownicy Azure i Office 365 mogą również zakupić wersje płatne online. Więcej informacji oraz wprowadzenie do technologii chmury znajdziecie w naszym niedawno utworzonym dziale Microsoft Azure na łamach CentrumXP.

Bartosz Supronik
13 września 2016, 12:11
910
Odsłony
Bartosz Supronik
13 września 2016, 12:11
910
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.