Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 w wersji subskrybowanej już dostęp...

Windows 10 w wersji subskrybowanej już dostępny dla biznesu

W pierwszej połowie lipca Microsoft publicznie przedstawił pierwsze konkretne informacje w sprawie Windows 10 Enterprise, który miał stać się dostępny w formie subskrypcji. Podano wówczas, że od jesieni tego roku partnerzy oraz dostawcy usług w chmurze (CSP) będą mogli zaopatrywać klientów w subskrybowane licencje Windows 10 Enterprise E3. Program już wystartował!

Z nowego sposobu licencjonowania systemu mogą od dziś skorzystać praktycznie wszystkie firmy. Windows 10 Enterprise Edition można wykupić za 7 dolarów miesięcznie (ok. 27 zł), a głównymi dostawcami są CSP (Cloud Solution Providerzy). Windows 10 Enterprise E3 został zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych i wyposażony w odpowiednie funkcje chroniące. Pozwala to na bezpieczne zarządzanie "wrażliwymi" danymi klientów, operowanie danymi przemysłowymi czy tworzenie i sprzedawanie własności intelektualnej. Z pomocą przychodzą takie funkcje, jak Device Guard, Credential Guard i Managed User Experience. W przyszłym miesiącu wprowadzona zostanie też wersja E5, która prócz wszystkich funkcjonalności E3 będzie też zawierać Windows Defender Advanced Threat Protection i zaawansowane funkcje administrowania IT.

Microsoft wskazuje też na korzyści płynące z automatycznego wdrażania systemu na wiele urządzeń jednocześnie: "Z dalszymi innowacjami, wprowadzonymi w Anniversary Update, klienci mogą przenieść swoje urządzenia do Windows 10 Enterprise Edition w kilka sekund poprzez program Cloud Solution Provider i login Azure Active Directory. Rozległa sieć dostawców usług w programie CSP oznacza więcej opcji osiągania korzyści z edycji Enterprise - elastycznej, dostarczonej przez partnera usługi typu pay-as-you-go".

Pierwszymi partnerami w dniu premiery E3 są ALSO, Tech Data i Synnex. Mogą oni dostarczyć poprzez chmurę nie tylko subskrypcję systemu, ale także cały pakiet narzędzi Microsoft: Azure, Dynamics, Office 365 i Windows. Microsoft już teraz zachęca resellerów i dostawców usług do nawiązania partnerstwa i dołączenia subskrypcji Windows 10 Enterprise do portfolio oferowanych usług. Więcej na temat subskrybowanego Windows przeczytacie w naszym wcześniejszym wpisie: "Windows 10 Enterprise będzie dostępny w formie subskrypcji".

Krzysztof Sulikowski
1 września 2016, 23:38
1 729
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 września 2016, 23:38
1 729
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.