Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 zawiesza się po instalacji AU? Pro...

Windows 10 zawiesza się po instalacji AU? Problem już rozwiązany!

Anniversary Update to długo wyczekiwana aktualizacja Windows 10, która prócz wielu nowości funkcjonalnych i poprawek wniosła też bagaż problemów. Najbardziej dotkliwym był prawdopodobnie ten z zawieszającym się komputerem. Przez prawie miesiąc nie można było znaleźć na to lekarstwa, więc niektórzy postanowili cofnąć aktualizację i powrócić do listopadowej wersji Windows 10. Dziś mamy już rozwiązanie tego problemu! Microsoft tłumaczy też, jak można łatwo przywrócić Anniversary Update.

Microsoft ogłosił dziś, że wczorajsza aktualizacja z Windows Update faktycznie zawiera rozwiązanie problemów z zawieszającym się systemem. Jeżeli po jej zainstalowaniu nadal doświadczamy niepożądanych efektów, możemy zastosować się do nowych instrukcji. Poniżej przytoczymy komunikat, który znalazł się na stronie Microsoft Community:

Opcja 1: Jeśli masz na swoim PC drugie konto administratora, na którym możesz się zalogować, zrób to i zainstaluj najnowszą aktualizację Windows 10, udostępnioną 31 sierpnia 2016 roku. Po jej instalacji uruchom ponownie komputer, byś mógł z powodzeniem zalogować się na swoim koncie.

Opcja 2: Skorzystaj z funkcji cofnięcią aktualizacji, by odinstalować Anniversary Update. Następnie możesz ją zainstalować ponownie, udając się na stronę pobierania Windows 10 i klikając przycisk 'Update Now'.

Istnieją też dwie metody odinstalowania Anniversary Update:

Metoda 1: skorzystaj z Konsoli Odzyskiwania

 1. Zrestartuj swój PC. Gdy będziesz na ekranie logowania, przytrzymaj klawisz Shift, a następnie wybierz Zasilanie > Uruchom ponownie.
 2. Gdy komputer uruchomi się ponownie do ekranu wyboru opcji, wybierz Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Przywróć poprzednią kompilację. Jeśli to nie zadziała, skorzystaj z drugiej metody.

Metoda 2: Skorzystaj z aplikacji Ustawienia w Trybie awaryjnym

 1. Zrestartuj swój PC. Gdy będziesz na ekranie logowania, przytrzymaj klawisz Shift, a następnie wybierz Zasilanie > Uruchom ponownie.
 2. Gdy komputer uruchomi się ponownie do ekranu wyboru opcji, wybierz Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania > Restart
 3. Gdy PC uruchomi się ponownie, zobaczysz listę opcji. Zaznacz opcję 4 lub przyciśnij klawisz F4, by uruchomić PC w Trybie Awaryjnym (Safe Mode).
 4. W sekcji "powróć do poprzedniej kompilacji" kliknij przycisk zatwierdzający i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Opcja 3: Jeśli nie możesz lub nie chcesz wykonać którejś z powyższych akcji, skontaktuj się z działem wsparcia Microsoft, by zyskać asystę agenta w trakcie wprowadzania rozwiązania.

Oczywiście zanim zabierzemy się do jakichkolwiek działań, powinniśmy najpierw pobrać najnowsze aktualizacje z Windows Update i sprawdzić, czy rozwiązują nasze problemy. Jeśli doświadczacie innych trudności lub kłopotów z Windows 10, zajrzyjcie koniecznie do naszego poradnika: "Problemy z Windows 10 Anniversary Update? Sprawdź, jak je rozwiązać".

Krzysztof Sulikowski
1 września 2016, 16:59
5 458
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 września 2016, 16:59
5 458
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.