Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Poprawka optymalizująca zużycie baterii dotar...

Poprawka optymalizująca zużycie baterii dotarła do Surface Pro 3

Szybki drenaż baterii to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów w urządzeniach z Windows 10, w tym także w Surface Pro 3. Jeszcze w lipcu tego roku Microsoft ogłosił, że jest świadom problemów z baterią "wśród pewnej liczby" użytkowników tabletu, jednak nie miało to dotyczyć samych ogniw bateryjnych. Firma chciała rozwiązać problem poprzez oprogramowanie, co najwyraźniej się już udało.

Z okazji udostępnienia wyczekiwanej poprawki Microsoft zamieścił specjalny komunikat: "Witajcie wszyscy. Dziękujemy za waszą cierpliwość. Ukończyliśmy właśnie testy i aktualizacja przeszła przez naszą kontrolę jakości. Aktualizacja o nazwie 'System Firmware Update - 8/29/2016' jest już dostępna do pobrania z Windows Update. Nim ją zainstalujecie, upewnijcie się, że wasz Surface Pro 3 jest podłączony do gniazda za pomocą standardowego adaptera AC (nie korzystajcie wtedy ze Stacji Dokującej Surface), odłączyliście wszystkie urządzenia USB i zewnętrzne monitory oraz że Windows pokazuje naładowanie baterii w co najmniej 40%, gdy najedziecie kursorem na ikonę na pasku zadań. Gdy zainstalujecie aktualizację, wybierzcie opcję 'Uruchom ponownie teraz' (nie wyłączajcie komputera). Gdy Surface zostanie zrestartowany, zrestartujcie go ponownie ręcznie, by ukończyć proces. Więcej informacji znajdziecie w artykule Surface Pro 3 Battery FAQ".

Wspomniane problemy dotyczyły głównie modeli z bateriami Simplo. Nie wynikały one jednak z usterek sprzętowych czy większej zasobożerności Windows 10, a "błędu w przekazywaniu systemowi operacyjnemu informacji o całkowitej pojemności baterii". Gdy współpraca sprzętu z systemem niedomagała, bateria nie mogła być już w pełni naładowana, przez co Surface tracił swoją mobilność i pozostawał funkcjonalny jedynie jako urządzenie stacjonarne.

Najnowsza aktualizacja firmware'u rozwiązuje problem, a zmiana widocznej pojemności baterii zostanie automatycznie poprawiona po kilku cyklach rozładowania i ładowania. Przypomnijmy, że problem dotyczył tylko części egzemplarzy Surface Pro 3 - jeśli nie doświadczaliście zmniejszonej pojemności baterii, nowy firmware niczego w tym zakresie nie zmienia.

Krzysztof Sulikowski
30 sierpnia 2016, 21:32
1 088
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 sierpnia 2016, 21:32
1 088
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.