Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft znów inwestuje w sztuczną intelige...

Microsoft znów inwestuje w sztuczną inteligencję i przetwarzanie mowy

Microsoft zapowiedział przejęcie Genee, usługi tworzenia harmonogramów zasilanej przez sztuczną inteligencję. Genee został uruchomiony zaledwie dwa lata temu, a przyświecał temu prosty cel - ułatwienie planowania i przekładania spotkań. Technologia ta sięga jednak daleko ponad podstawowe możliwości kalendarza i właśnie dlatego Microsoft chce ją zintegrować z pakietem Office 365. Umowa przejęcia została już podpisana, a współzałożyciele Genee - Ben Cheung i Charles Lee - zgodzili się dołączyć do Microsoft.

Genee wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego i jest zoptymalizowany pod kątem algorytmów decyzyjnych, co pozwala na interakcję z wirtualnym asystentem na wzór rozmowy z prawdziwym człowiekiem. Zobaczmy, jak to wygląda w przykładowym scenariuszu. "Załóżmy, że chcesz spotkać się z potencjalnym klientem, Dianą, i pójść na kawę. Wysyłasz po prostu maila do Diany i kopię do Genee, jakbyś wysyłał ją swojej asystentce. Genee rozumie, że chcesz 'znaleźć termin na spotkanie na kawie w przyszłym tygodniu' i usprawnia proces, wysyłając jej wiadomość z możliwymi opcjami, które współgrają z twoim kalendarzem i preferencjami. Genee wyśle nawet zaproszenie na spotkanie w twoim imieniu - oszczędzając twój czas" - tłumaczy Microsoft.

Oprócz przetwarzania mowy naturalnej Genee wykorzystuje też AI i czat-boty, z którymi porozumieć się można na wzór międzyludzkiej konwersacji. Założeniem platformy jest też obsługa dużych grup ludzi oraz ustalanie dogodnych terminów, gdy nie mamy dostępu do kalendarza drugiej strony. "Nowy początek oznacza też koniec. Usługa Genee zostanie zamknięta 1 września 2016 r. Podczas gdy Genee nie będzie już wysyłać użytecznych przypomnień z kalendarza, wszystkie istniejące wpisy zostaną zachowane" - piszą założyciele Genee - "Widzimy Microsoft jako lidera w osobistej i przedsiębiorczej produktywności, AI i wirtualnych technologiach asystujących, więc nie możemy się doczekać, aż wniesiemy naszą pasję i kompetencje do zespołu, którego misją jest dostarczenie nowatorskich serwisów z przetwarzaniem mowy i sztuczną inteligencją".

Warunki umowy między dwoma firmami nie zostały (jeszcze) ujawnione; nie wiadomo także, do których aplikacji Office trafią nowo pozyskane rozwiązania. Sądząc jednak po poście Rajesha Sha z grupy Outlook i Office 365, a także nakreślonym przez Microsoft modelu konwersacji jako platformy, Genoo zasili prawdopodobnie aplikacje Outlook i Kalendarz, a jego obsługa może być możliwa np. przez Skype.

Krzysztof Sulikowski
22 sierpnia 2016, 19:47
1 181
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 sierpnia 2016, 19:47
1 181
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.