Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 - jest już lista zmian w buildzie ...

Windows 10 - jest już lista zmian w buildzie 14393.82

Miniony tydzień z perspektywy użytkownika Windows 10 Insider Preview był dość kłopotliwy. We wtorek Microsoft udostępnił aktualizację zbiorczą 14393.82 dla PC i smartfonów w kręgu Release Preview, niemniej jednak jej zawartość pozostawała nieznana. Wczoraj firma po raz kolejny ogłosiła udostępnienie tego samego wydania, tym razem nie precyzując, o którą gałąź Windows Insider chodzi (choć wiemy, że z Release Preview dostępność rozszerzyła się na Slow Ring). Ostatnia aktualizacja to KB3176934, zaś wtorkowa - KB3176932.

Początkowo nieznana lista zmian została w końcu opublikowana wewnątrz aplikacji Centrum Opinii (Feedback Hub). Poprawek jest całkiem sporo, więc jeśli używacie jeszcze kompilacji poglądowych z gałęzi Redstone 1, warto zajrzeć do Windows Update.

Co nowego w aktualizacji zbiorczej 14393.82?

 • Poprawiona stabilność w Network Controller, DNS server, bramkach sieciowych, Storage Spaces Direct, Group Managed Service Accounts, zdalnym wywoływaniu procedury (RPC), PowerShell, Internet Explorer, łączeniu drukarek, jądrze Windows, Media Core, Sklepie, trybie Connected Standby, usłudze Cluster Health, debugowaniu hiperwizora oraz Active Directory.
 • Poprawione funkcjonowanie Storage Spaces Direct (S2D) z wieloma węzłami lub dyskami, przewijanych list w Xbox, pozyskiwania adresów DHCP, zapytań Active Directory i usługi Cluster Health.
 • Rozwiązany problem z uruchamianiem gier w Xbox One przy użyciu menu Cast to Device.
 • Rozwiązany problem z rozpoznawaniem zdarzeń (akcji) myszy w Internet Explorer.
 • Rozwiązany problem z renderowaniem i skalowaniem osadzonych tabel w Internet Explorer.
 • Rozwiązany problem z aktualizacją interfejsu w trybie osobliwości (Quirks Mode) w Internet Explorer 11.
 • Rozwiązany problem z odłączaniem węzłów z usługi Cluster.
 • Windows 10 Mobile powinien już prawidłowo wyświetlać opcje 3G i 4G.
 • Rozwiązane problemy z MDM w Azure Active Directory; kompatybilnością oprogramowania; renderowaniem czcionek Yu Gothic; prędkością połączeń z klastrami; uruchamianiem aplikacji Netflix w Xbox One; odtwarzaniem muzyki i kontrolą głośności w Xbox; zatrzymywaniem wideo w aplikacji Filmy i TV; niepoprawnym skalowaniem okna dialogowego przy pierwszym uruchomieniu IE; instalacją sterowników; Windows Update for Business; instalowaniem aplikacji po resecie urządzenia; bootowaniem z włączonymi Hyper-V i BitLocker; Cache Manager; Cluster Health; brakującym obrazie na ekranie blokady; synchronizacją Intune i Azure Active Directory; połączeń Skype przez Wi-Fi; jakością streamingu; anulowaniem pobierania ze Sklepu; rozszerzeniami w Microsoft Edge; interfejsem ekranu blokady po wybudzeniu z hibernacji i nie tylko.

Jeśli zainstalowaliście już wcześniej wtorkową aktualizację, ze zbiorczej aktualizacji piątkowej o tym samym numerze trafi do was tylko jedna nowość:

 • Poprawiona optymalizacja rozmiaru pobieranych aktualizacji.

Jak nietrudno zauważyć, rozpoczął się już proces poprawiania Windows 10, przygotowujący system na nowe funkcje z gałęzi Redstone 2. Przez pewien czas nowe buildy i aktualizacje zbiorcze dla już istniejących będą więc zawierać niemal wyłącznie poprawki techniczne, a nowości funkcjonalnych spodziewamy się dopiero w następnych miesiącach. Tu jednak radzimy zapoznać się nowościami z dedykowanej gałęzi w ostatnim buildzie 14905.

Krzysztof Sulikowski
20 sierpnia 2016, 18:21
2 418
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 sierpnia 2016, 18:21
2 418
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.