Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14...

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14905 dla PC

Na początku miesiąca do użytkowników ogólnodostępnego wydania Windows 10 trafiła aktualizacja Anniversary Update, a do mobilnego wydania systemu dotarła przedwczoraj. Nadszedł więc czas na pierwsze wydania w Development Branch, które celują już w gałąź Redstone 2. Dalszy rozwój systemu ciągle trwa i możemy przekonać się o tym, pobierając nową kompilację 14905 dla PC i urządzeń mobilnych. Jest ona już dostępna dla Insiderów w kręgu Fast.

Co zostało poprawione w buildzie 14905 dla PC?

 • Rozwiązano problem, powodujący wyświetlanie dużej pustej przestrzeni między paskiem adresu a zawartością witryny po uruchomieniu nowej karty w Microsoft Edge.
 • Poprawiono tryb skanowania w aplikacji Narrator, która wspiera teraz nawigację za pomocą skrótów klawiszowych CTRL + ALT + HOME oraz CTRL + ALT + END.
 • Microsoft Edge obsługuje nowy skrót klawiszowy CTRL + O, za pomocą którego uruchamiamy ustawienia paska adresu.
 • Rozwiązano problem z funkcjami Sketchpad i Screen Sketch, wysypującymi się po dwukrotnej próbie zmiany koloru rysowania, gdy wyświetlona jest linijka.

Co wymaga poprawy w buildzie 14905 dla PC?

 • Usunięto debugowanie jądra powyżej 1394, ale będzie dołączone do następnego wydania. Jak to obejść? Szczegóły można podejrzeć na stronie Debugging Tools for Windows Blog.
 • Adobe Acrobat Reader wysypuje się przy próbie uruchomienia. Użytkownik może skorzystać w tym buildzie z innego czytnika PDF.
 • Zamiana tekstu na mowę przez Cortanę nie działa w tym buildzie. Asystentka nie może więc na przykład przeczytać treści SMS-a, opowiadać żartów, odtwarzać powiadomień głosowych etc.
 • Po kliknięciu przycisku Zasilanie w menu Start nie otworzy się wysuwana lista opcji, a menu Start zostanie zamknięte. By zamknąć komputer w standardowy sposób, możemy tymczasowo kliknąć ikonę Start prawym przyciskiem myszy (WIN + X) i dojść do tych samych opcji w menu Zamknij lub wyloguj się.
 • Yahoo Mail, Trivia Crack, Google, Skype Translator Preview i prawdopodobnie kilka innych aplikacji wysypuje się w tej kompilacji z uwagi na zmiany w platformie Windows.
 • Aplikacja Ustawienia w niektórych edycjach Windows 10 może wysypywać się podczas nawigacji do niektórych stron. Jest to spowodowane brakującym plikiem .dll i ma zostać wkrótce naprawione.

Są to wszystkie znane poprawki i problemy z najnowszą kompilacją poglądową dla PC. Jak widzimy, brak tu nowości funkcjonalnych. Nie jest to jednak specjalne zaskoczenie, bowiem zgodnie z zapowiedzią Dony Sarkar pierwsze buildy z gałęzi Redstone 2 będą nastawione raczej na zmiany strukturalne (także w zunifikowanym jądrze systemowym - OneCore). Napływu bardziej przełomowych z punktu widzenia użytkownika funkcji spodziewamy się raczej w następnych miesiącach.

Krzysztof Sulikowski
18 sierpnia 2016, 14:40
1 887
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 sierpnia 2016, 14:40
1 887
OdsłonyKomentarze

czy wreszcie po pierwsze Edge będzie można zapisywać pliki html stron internetowych... po wtóre czy te reklamy piwska i inne w stylu prawie że burdelowym rozwiązłym moje dzieci przestaną musieć oglądać przed każdym przymusowym również załadowaniem się pliku video i automatycznym ich uruchamianiu na stronach... tvn24 i innych trzeba omijać bo pożerają transfery danych w moim przypadku na kartę... Microsoft obiecuje że zrobi z tymi reklamami wstrzykiwanymi porządek tylko KIEDY to wreszcie będzie ten moment ???
nna, 24 sierpnia 2016, 23:03

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.