Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildz...

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14901 dla PC

Dziś w nocy (czasu polskiego) Microsoft udostępnił Insiderom pierwszy build z gałęzi Redstone 2. Pod względem numeracji zastąpił on ostatnią wersję Anniversary Update (build 14393), wydany 2 sierpnia w publicznej gałęzi Windows 10. Szefowa programu Windows Insider, Dona Sarkar, przedstawiła ogólny zarys obecnej sytuacji programu, a także plany na najbliższe miesiące. Przeczytacie o nich w naszym poprzednim wpisie: Pierwszy build Redstone 2 (14901) już w Windows Insider. Teraz zajmiemy się równie interesującą kwestią, a więc zawartością kompilacji.

Zgodnie z tym, co zapowiedziała Dona, w początkowych kompilacjach z nowej gałęzi "nie zobaczycie wielu dużych i zauważalnych zmian lub nowych funkcji". Microsoft skupia się przede wszystkim na wspólnym jądrze Windows 10, czyli OneCore, oraz zmianach strukturalnych, na łonie których będą wprowadzane widoczne zmiany i nowości funkcjonalne. Dzisiejsza kompilacja 14901 jest więc przełomowa jedynie pod względem wyjścia poza Anniversary Update i rozpoczęcia nowej gałęzi.

Nowości w buildzie 14901 dla PC

Udoskonalona edukacja o produkcie: pod tymi słowami kryje się konkretny zestaw metod informowania klientów o funkcjach w Windows 10. Obecnie testowane są m.in. nowe powiadomienia wewnątrz Eksploratora plików. Są one kierowane do użytkowników i dostarczają szybkich i przejrzystych informacji o działaniach, które mogą wykonać, oraz o nowych funkcjach, z których mogą skorzystać, by zyskać lepsze doświadczenie użytkowania Windows 10. Jeśli nie jesteście zainteresowani wskazówkami, moduł ten możecie wyłączyć z poziomu Eksploratora plików (okna folderu) w menu Widok.

Znane błedy w buildzie 14901 dla PC

  • Usunięto debugowanie jądra powyżej 1394, ale będzie dołączone do następnego wydania. Jak to obejść? Szczegóły można podejrzeć na stronie Debugging Tools for Windows Blog.
  • Adobe Acrobat Reader wysypuje się przy próbie uruchomienia. Użytkownik może skorzystać w tym buildzie z innego czytnika PDF.

Na tym w zasadzie kończy się znana zawartość najnowszego builda. Jeśli tęskno wam za nowościami funkcjonalnymi, musicie niestety uzbroić się w cierpliwość. Spodziewamy się, że w najbliższych miesiącach program Windows Insider ruszy z impetem, a nowe funkcje będą napływać średnio raz w tygodniu - jak w najlepszym okresie testowania Anniversary Update.

Krzysztof Sulikowski
12 sierpnia 2016, 12:28
2 234
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 sierpnia 2016, 12:28
2 234
OdsłonyKomentarze

Czy ktoś kto zainstalował 14901, sprawdził czy AdobeAcrobat DC działa normalnie? W bugach wzmiankowany jest Adobe AcrobatReader - a to inna aplikacja.
qriozum, 14 sierpnia 2016, 07:41
mam windows 10 home zainstalowałam Insider Preview 14901 i znikaja mi ustawienia
iwona , 17 sierpnia 2016, 16:53

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.