Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwszy build Redstone 2 (14901) już w Windo...

Pierwszy build Redstone 2 (14901) już w Windows Insider

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił klientom z aktualizację Windows 10 Anniversary Update (build 14393), która zastąpiła ostatnią wersję November Update (build 10586) z listopada. Tyle o Current Branch. Dona Sarkar zapowiedziała właśnie powrót do Development Branch, a więc kompilacji Insider Preview. Dziś w ramach programu wydany został build 14901 dla PC w kręgu Fast.

Na wstępie warto zaznaczyć, że pierwszy build z gałęzi Redstone 2 może być jeszcze niewidoczny w Windows Update. Dostępność powinna się pojawić po maksymalnie kilku godzinach. Nim przejdziemy do opisu zawartości builda 14901, zobaczmy, co do powiedzenia ma szefowa programu Insider. Z pewnością zastanawiacie się, co z kompilacjami dla Windows 10 Mobile. "Podobnie jak po wydaniu Windows 10 November Update, zaczęliśmy najpierw udostępniać buildy dla PC w Development Branch, a z telefonami zaczęliśmy kilka tygodni później. Obecnie nasz zespół jest skupiony na przygotowaniach do wydania Anniversary Update dla urządzeń z wersją Mobile, ale myślę, że jesteśmy już prawie gotowi" - tłumaczy Dona Sarkar. Microsoft wciąż zbiera feedback od Insiderów, którzy na telefonach testują build 14393.67, stąd też jest jeszcze za wcześnie, by mówić o mobilnym Redstone 2.

Powróćmy jednak do bieżącego wydania poglądowego dla PC. Jak pisze Dona, "Nie zobaczycie wielu dużych i zauważalnych zmian lub nowych funkcji w buildach, które udostępniamy w Development Branch. Skupiliśmy się na pewnych strukturalnych poprawkach dla OneCore, które jest współdzielonym sercem Windows na PC, tabletach, telefonach, IoT, HoloLens i Xbox. Przeprowadzamy teraz refaktoryzację kodu i inne prace inżynieryjne, by upewnić się, że OneCore ma optymalną strukturę dla zespołu, który będzie mógł zacząć testować nowe funkcje i usprawnienia w ciągu najbliższych miesięcy. W rezultacie owe buildy mogą zawierać więcej błędów i innych problemów, co może być trudne do przełknięcia dla użytkowników. Jeśli nie czujesz się z tym dobrze, możesz przejść do Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Insider i zmienić krąg na Slow lub Release Preview, by otrzymywać bardziej stabilne kompilacje".

Tyle tytułem wstępu. Mamy nadzieję, że komunikat od szefowej programu Insider rozjaśnił Wam kierunek, w którym przez najbliższe miesiące będzie szedł Windows 10 i Windows 10 Mobile. Punktem kulminacyjnym (ale nie końcem całej przygody) będzie publiczne wydanie Redstone 2, które to nastąpi prawdopodobnie wiosną 2017 roku.

Krzysztof Sulikowski
12 sierpnia 2016, 11:52
1 846
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 sierpnia 2016, 11:52
1 846
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.