Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 bez większych aktualizacji w tym r...

Windows 10 bez większych aktualizacji w tym roku, za to z dwiema w 2017

Windows 10 doczekał się już trzech głównych wydań: RTM z lipca zeszłego roku, Version 1511 z listopada oraz wdrażanego właśnie Version 1607, znanego szerzej jako Anniversary Update. Jeśli chodzi o ten rok, to już koniec większych aktualizacji. Microsoft oficjalnie potwierdził, że kolejnych wydań mamy spodziewać się dopiero w 2017 r.

"W oparciu o feedback od organizacji przenoszących się do Windows 10, będzie to nasza ostatnia aktualizacja funkcjonalna w 2016 r., z dwiema dodatkowymi aktualizacjami funkcjonalnymi spodziewanymi w 2017". Oświadczenie firmy potwierdza nieoficjalne doniesienia, które w sieci krążą od wielu miesięcy. Wydany w tym tygodniu Anniversary Update okazuje się ostatnią aktualizacją w tym roku, a Redstone 2 - nazwa kodowa następnej aktualizacji, będącej dopełnieniem AU - nie nadejdzie wcześniej, niż w kwietniu. Mówi się także o trzeciej fali Redstone, która najprawdopodobniej nadejdzie w drugiej połowie przyszłego roku.

Warto skonfrontować dzisiejsze wiadomości z oświadczeniem z maja, w którym firma zadeklarowała, że będzie udostępniać dwie aktualizacje funkcjonalne dla Windows 10 każdego roku. Bieżący rok wydaje się stanowić wyjątek, lecz w zasadzie jest to tylko jedna perspektywa. Mówiąc o tym interwale czasowym, Microsoft niekoniecznie ma na myśli rok kalendarzowy - równie dobrze może to być rok fiskalny, który w USA kończy się w lipcu. Mając to na uwadze, firma rzeczywiście udostępniła dwa duże wydania w ciągu roku - wersję RTM oraz listopadowy Version 1511. Bieżący rok fiskalny rozpoczął się od Anniversary Update, a przed jego końcem firma wypuści Redstone 2.

Nie jest żadną tajemnicą, że Redstone miał nadejść w kilku falach. Początkowo mówiło się o dwóch, jednak teraz wiemy już na pewno, że będzie ich trzy. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że kolejne wydania uzupełnią Windows 10 o nowe funkcje mobilne oraz usprawnią platformę Universal Windows Apps, co pozwoli budować smartfony nowej generacji a także uzyskać wyższą kompatybilność z aplikacjami desktopowymi oraz napisanymi wstępnie dla iOS czy Androida.

Krzysztof Sulikowski
5 sierpnia 2016, 14:35
2 226
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 sierpnia 2016, 14:35
2 226
OdsłonyKomentarze

Nadal brak aktualizacji anniversary update.
kotcen, 6 sierpnia 2016, 09:06
Microsoft musi poczekać na moje pieniążki ponieważ dopiero Redstone2 a może Redstone3 jak już trochę ochłoną Oni... a tymczasem muszę mieć wreszcie jakąś wersję w miarę możliwości ostatnią darmową 14393 iso, której nie mogę chyba jeszcze pobrać ? dlaczego na stronie: https://insider.windows.com/ NIE MA INFORMACJI JAWNEJ jaką wersję w danej chwili bym mógł pobrać... i każde pobranie po pierwsze jest dla mnie ogromnym stresem... Komuś chyba zależy na szumie informacyjnym tak jak wojny nigdy się nie skończą bo to jedyny bodziec abyśmy wszyscy nie urosły do formatu tłustych kotów...
anwa, 6 sierpnia 2016, 10:43
AU jest do pobrania choćby z MSDN
KS, 6 sierpnia 2016, 16:52
po pobraniu i instalacji z MSDN komputer jest całkowicie zamulony i prawie nie reaguje na żadne polecenia ! Nie wie o co chodzi.
użytkownik, 7 sierpnia 2016, 08:56

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.