Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 już na 47% komputerów graczy Steam...

Windows 10 już na 47% komputerów graczy Steam

W ubiegłym miesiącu firma Valve udostępniła statystyki dotyczące użytkowników swojej platformy gamingowej. Jak wynikało z opublikowanych danych, w sumie 45% osób korzystających ze Steam posiadało już system Windows 10, a 42,94% z nich korzystało z wersji 64-bitowej. Parę dni temu firma po raz kolejny udostępniła informacje dotyczące parametrów łączących się maszyn. Statystyki wskazywały na ciągły wzrost popularności systemu Windows 10 oraz malejącą liczbę graczy, korzystających z Windows 7.

Według danych z lipca popularność systemów z logo firmy Microsoft wzrosła do 95,70% (czyli o około 0,20% w porównaniu z czerwcem). Jak wskazują badania, Windows 10 wciąż dominuje jako najbardziej popularny system operacyjny do gier, a około 44,67% użytkowników korzysta z wersji 64-bit. W sumie ogólny wskaźnik użytkowania Windows 10 wyniósł 46,25%. W tym samym czasie pozostałe systemy Windows naturalnie odnotowały spadek. Windows 7 na swoich komputerach posiada około 36,33% graczy.

Pozostałe wyniki wskazują na spadek popularności systemów OS X (o około 0,23%) - loguje się z nich tylko 3,37% użytkowników platformy. W statystykach pojawiają się jedynie informacje o systemach MacOS 10.11.5 oraz 10.11.6. Pewnym zaskoczeniem okazuje się z kolei wzrost popularności platformy wśród graczy Linuksowych. System zarejestrował wzrost o 0,01%, a Linux znalazł się na komputerach około 0,81% użytkowników Steam. Podane zostały także dodatkowe informacje o większej liczbie użytkowników Steam korzystających z najnowszej wersji Ubuntu 16.04.1 LTS.

Niespecjalnie zmieniły się natomiast statystyki dotyczące sprzętu użytkowników. Jak wynika z raportu, gracze posiadają najczęściej 8 GB pamięci RAM, co właściwie uchodzi za standard. Dominuje również 1 GB pamięci VRAM, chociaż powoli ustępuje miejsca konfiguracjom z 4 GB, 6 GB oraz 8 GB. Najczęściej używaną rozdzielczością dla jednego ekranu okazała się być 1920x1080, natomiast dla konfiguracji wielomonitorowej 3840x1080.

Prawdopodobnie kiedy nie jest już możliwa darmowa aktualizacja systemu do Windows 10 (choć istnieje pewna sztuczka na obejście ograniczeń), następne statystyki nie będą już prawdopodobnie mówić o tak dużym wzroście popularności tego systemu. Z drugiej strony z pewnością trzeba przyznać, że niemałym sukcesem było osiągnięcie przez Windows 10 miana najpopularniejszego systemu do gier w przeciągu połowy roku od premiery.

Iga Łukiewska
3 sierpnia 2016, 14:52
1 744
Odsłony
Iga Łukiewska
3 sierpnia 2016, 14:52
1 744
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.