Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kompilacje z gałęzi Redstone 2 zadebiutują ju...

Kompilacje z gałęzi Redstone 2 zadebiutują już w sierpniu

W najbliższy wtorek do użytkowników Windows 10 trafi długo oczekiwana aktualizacja - Anniversary Update. Dotąd praktycznie wszystkie jej nowe funkcje testowaliśmy w ramach programu testowego. No właśnie, co dalej z Windows Insider? Kiedy zamknie się rozdział o nazwie Redstone (pierwsza nazwa Anniversary Update), przyjdzie czas na Redstone 2. Nowe buildy poglądowe zaczną się ukazywać już niebawem.

Windows 10 doczekał się jak dotąd trzech głównych wydań, które poprzedzały intensywne okresy testów w ramach programu Windows Insider. Pierwszym była oczywiście wersja RTM z 29 lipca 2015 r., kolejnym - listopadowa aktualizacja (Version 1511), a ostatnim - Anniversary Update. Na tym oczywiście nie kończy się rozwój systemu! Dona Sarkar z Microsoft już teraz zapowiada udostępnienie gałęzi Redstone 2, którą od sierpnia będą testować Insiderzy. "Chcemy rozwijać program, by jeszcze bardziej zaangażować naszych Insiderów. Chcemy lepiej zrozumieć, co ludzie chcą osiągnąć, gdy zakładają firmy, tworzą sztukę, uczą się nowych umiejętności lub budują karierę, oraz jak w tym może pomóc Windows" - tłumaczy szefowa programu Insider - "Do tych, którzy uwielbiają instalować nowe buildy - nie martwcie się, ponownie zaczniemy je wypuszczać w sierpniu!".


Microsoft świętuje pierwsze urodziny Windows 10

Pracując nad Anniversary Update, Microsoft wypuścił 28 buildów PC i 20 buildów mobilnych - to więcej, niż przed premierą wersji RTM oraz November Update. Insiderzy dostarczyli w tym roku ponad 70 mln sugestii i opinii, a na podstawie ich feedbacku wprowadzono ponad 5000 ulepszeń, wliczając w to poprawki błędów, zmiany w interfejsie oraz nowe funkcje. Teraz firma oczekuje, że społeczność testerów pomoże w kształtowaniu Redstone 2, który jeszcze bardziej rozszerzy funkcjonalność Windows 10. Według nieoficjalnych źródeł czwarte główne wydanie systemu będzie mocniej zorientowane na zaniedbaną ostatnio gałąź - Windows 10 Mobile.

Krzysztof Sulikowski
30 lipca 2016, 00:08
1 865
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 lipca 2016, 00:08
1 865
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.