Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe statystyki użytkowania Windows 10

Nowe statystyki użytkowania Windows 10

Przed nami ostatnie godziny, w których można się jeszcze załapać na darmową aktualizację do Windows 10. Następnie oferta wygaśnie i nowy system będzie można pozyskać tylko kupując licencję lub urządzenie z wersją preinstalowaną. Nim jednak do tego dojdzie, możemy rzucić okiem na garść statystyk, które opublikował dziś Microsoft.

Na moment przed pierwszymi urodzinami Windows 10 dowiadujemy się kilku ciekawych faktów. Niestety nie wiadomo nic nowego na temat liczby aktywnych instalacji. Prawie miesiąc temu firma podała konkretną liczbę - ponad 350 milionów. Najwyraźniej w międzyczasie nie udało się dojść do kolejnego kamienia milowego, chyba że dane zostaną jeszcze ogłoszone. Tak czy inaczej czas na dane liczbowe. Jak ogłosił Microsoft, użytkownicy Windows 10 spędzili już 19 miliardów godzin na grach. Równa się to 792 milionom dni lub ponad 2 milionom lat. To całkiem sporo, niemniej nie wiadomo, czy chodzi jedynie o gry ze Sklepu Windows i Steam, czy może także o Xbox One, który od listopada zeszłego roku działa pod kontrolą Windows 10.

Microsoft wyjawił też, że Cortana odpowiedziała na ponad 6 milionów pytań, zadanych w Windows 10. Microsoft wciąż pracuje nad wirtualną asystentką, która w ramach Anniversary Update trafi do Xbox One. To jednak niewiele znaczy dla polskich użytkowników, bowiem Cortana nie jest obsługiwana w naszej wersji językowej. Kilkukrotnie słyszeliśmy o pracach nad spolszczeniem, lecz jak dotąd brak jednoznacznej zapowiedzi ze strony Microsoft.

Wróćmy jednak do kolejnych twardych faktów. Tym razem dotyczą one Microsoft Edge. Użytkownicy spędzili w przeglądarce ponad 63 miliardy minut, co równa się ponad miliardowi godzin, 44 milionom dni lub ponad 120 tysiącom lat. Przy okazji warto wspomnieć, że także Edge sporo zyska po wprowadzeniu Anniversary Update.

Ciekawi jesteśmy, w jakim stopniu nasi czytelnicy przyczynili się do ustanowienia tych liczb oraz które z podanych aktywności w Windows 10 wykonują najczęściej (obstawiamy, że nie chodzi o pytania do Cortany)?

Krzysztof Sulikowski
29 lipca 2016, 00:17
1 947
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 lipca 2016, 00:17
1 947
OdsłonyKomentarze

"...Cortana odpowiedziała na ponad 6 milionów pytań...". Czy aby na pewno 6 "milionów" :)
sa, 29 lipca 2016, 19:52

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.