Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 na 19% z wszystkich PC, jednak dal...

Windows 10 na 19% z wszystkich PC, jednak daleko za Windows 7

Zwykle prezentujemy statystyki od NetMarketShare na początku miesiąca, kiedy serwis publikuje dane z poprzedniego miesiąca w ujęciu całościowym. Tym razem udało nam się dotrzeć do bieżących statystyk, w których zaszły drobne zmiany. Obrazuje to obecną sytuację Windows 10 na dwa dni przed zakończeniem darmowej oferty aktualizacji. Jednocześnie widzimy, ile jeszcze brakuje drugiemu co do popularności systemowi na PC do objęcia pozycji lidera.

Według najnowszych danych Windows 10 znajduje się na 19,14% wszystkich PC. Jest to spora zmiana w porównaniu do stanu sprzed 6 miesięcy, kiedy to system miał udział rzędu 11,85%. Podczas gdy Windows 10 jest już na prawie co piątym komputerze, Windows 7 znajduje się na... co drugim. 49,05% udział gwarantuje mu pierwsze miejsce w rankingu i raczej nieprędko się to zmieni. Bezpłatna oferta aktualizacji dla komputerów z Windows 7 i Windows 8/8.1 wygaśnie już 29 lipca, więc nie sądzimy, by w ciągu tych 2 dni zbyt wiele nowych osób (może z wyjątkiem cierpiących na prokrastynację) skorzystało z kończącej się promocji.

Choć widoczny kawałek tortu (9,78%) przypada w udziale od dawna już niewspieranemu Windows XP, trzecie miejsce w rankingu rzeczywiście należy do Windows 8 i Windows 8.1, które sumarycznie znajdują się na 10,46% badanych komputerów. Dane niespecjalnie różnią się od tych, prezentowanych na początku lipca, niemniej jednak przedstawiają dokładny obraz sytuacji tuż przed zakończeniem darmowej oferty i wprowadzeniem Anniversary Update.

Według ostatnich zapewnień Microsoftu, Windows 10 znajduje się na ponad 350 milionach urządzeń. Liczba ta mogłaby wzrosnąć, gdyby firma zdecydowała się udostępnić Anniversary Update jeszcze przed zakończeniem darmowej oferty, a nie cztery dni później. Aktualizacja wnosi bowiem do systemu ogromny bagaż nowych funkcji i ulepszeń, które mogłyby przyciągnąć użytkowników, liczących na darmowy system.

Krzysztof Sulikowski
27 lipca 2016, 21:40
1 791
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 lipca 2016, 21:40
1 791
OdsłonyKomentarze

pytam czy dostanę coś w postaci ISO nowsze niż 342 co mam chyba już od 1 Czerwca czy Lipca br. ??? bo dla mnie oznaczałoby to koniec darmochy ale dokładnie w tamtej chwili i ja który mam obie wersje kupione pełne Windows 7 oraz Windows 8.1 to ja zrobię dla Microsoftu tym razem to ja zrobię Im psikusa i NIE KUPIĘ dla zasady nowego po 02 Sierpnia 2016 bo to com już pobrał to mi jako programiście Visual Studio już wystarcza do pracy i przez jakiś czas kiedy Microsoft tak bardzo by chciał to ode mnie nie dostanie pieniążków tym razem natychmiast kiedy to Microsoft by se chciał !!!
nn, 27 lipca 2016, 22:07
mnie trzeba niestety poprosić dając mi coś podsumowującego wszystkie darmowe wersje do jednej ale wypasionej darmowej, którą ja wykonałbym dla Microsoftu kawałek solidnej roboty pokazując jaki to jest wypas... a to też ma swoją cenę od Windows 98 już tak robiłem nawet jak Vista zacinała się niemiłosiernie to nie przestawałem nigdy zachwalania i teraz za te wszystkie lat piętnaście ??? już jakaś wartość dodana... jeszcze kilka dni spoko czekam...
atos, 27 lipca 2016, 22:14
nie działa mi serwis Finanse oraz BingWiadomości Microsoft obiecał mi chyba że te reklamy podstępnie ładujące się filmy nie będą mnie nękały i zabierały kilka MB na sekundę...
yyywa, 27 lipca 2016, 22:25
@nn jeśli masz zainstalowany build 342+ (lub jakikolwiek W10, który został aktywowany na koncie MSFT) to zrobi się upgrade :) Iso pojawi się oficjalne po 2.08
msft, 28 lipca 2016, 00:36
@msft dzięki za podpowiedź. Wyjaśnienia wymaga, iż ja jestem programistą i często muszę reinstalować Windows aby na czystym systemie rozpocząć jakiś nowy projekt lub sprawdzić inny nierzadko cudzy projekt np. "do poprawki". Dotychczas miałem system na płycie i nie zawracałem sobie głowy dawno utraconą możliwością aktywacji systemu... która wystarcza na 10 razy jak to wiadomo. Zawodowo są jednak różne potrzeby w górnictwie moja rodzina pod ziemią i wiem o powszechnej jeździe na taśmociągach zatem moje zawodowe życie wymaga pewnej zaradności w czym jeśli nie płyta to przynajmniej plik iso jest zwyczajnie niezbędny !
nn, 28 lipca 2016, 03:41
@nn polecam program do robienia backupów a skończy się mozolne instalowanie wszystkiego. A co by nie reinstalowac systemu WIn 8 i Win 10 w edycji pro ma wirtualną maszynę HyperV wystarczy ją doinstalować :) Mi jako początkującemu programiście C# - samoukowi usprawnia to prace:)
msft, 28 lipca 2016, 11:30

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.