Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Uzyskaj system Windows 10 - aplikacja odlicza...

Uzyskaj system Windows 10 - aplikacja odlicza już czas do końca promocji

Oferta darmowej aktualizacji do Windows 10 powoli dobiega końca, o czym przypomni użytkownikom starszych systemów aplikacja Uzyskaj system Windows 10. Do końca promocji pozostało już tylko 9 dni. Po tym czasie szansa na darmowy upgrade straci rację bytu.

Większość użytkowników Windows zapewne przywykła już do trójkątnej, żółtej ikony z wykrzyknikiem pośrodku. Jest to typowy symbol "ostrzeżenia" lub "alarmu", zaś gdy ukazuje się na pasku zadań tuż obok zegara, zwykliśmy go klikać, by rozwiązać problem. Tym razem pragnąca uwagi ikonka widnieje przy logo Windows, które reprezentuje aplikację Uzyskaj system Windows 10 (GWX). Aplikacja ma bowiem do przekazania coś ważnego. Po kliknięciu ikony ukazuje się wielki zegar, który nieubłaganie odlicza czas do północy 29 lipca (czasu lokalnego). To ostatnie dni, by pozyskać Windows 10 bez dodatkowych opłat.

źródło: win10wiwi.blogspot.com

Jeśli takie okienko ukazało się także wam, prawdopodobnie oznacza to, że zmagaliście się z natarczywą aplikacją przez prawie rok. Być może nawet raz czy dwa "załapaliście się" na niechcianą aktualizację i musieliście przywrócić dawną wersję systemu - Windows 7 lub Windows 8.1. Kłopoty z aplikacją to już jednak przeszłość. Gdy natarczywe powiadomienia zadowmowiły się w systemie na dobre, a nieświadomym użytkownikom Windows 10 instalował się praktycznie sam, na Microsoft spadła lawina krytyki. Odtąd w aplikacji pojawiła się jasna i czytelna opcja odrzucenia aktualizacji. Choć teraz łatwiej jest powiedzieć "Nie", nic nie stoi na przeszkodzie, by przypomnieć spóźnialskim o kończącej się ofercie. Prokrastynacja to w końcu dość powszechne zjawisko, dlatego sugestywne powiadomienie może zachęcić paru użytkowników, którzy lubią odkładać wszystko na ostatnią chwilę.

Poczynając od lutego tego roku, aktualizacja do Windows 10 zyskała status "rekomendowanej", co oznacza, że niechętni użytkownicy musieli raczej anulować uaktualnienie, niż samodzielnie o nie zabiegać. Dla tych, którzy wybrali pozostanie przy Windows 7 lub 8.1... to prawdopodobnie dobra wiadomość. Po 29 lipca zakończą się powiadomienia i nikt nie będzie ich namawiał do upgrade'u.

Krzysztof Sulikowski
20 lipca 2016, 18:34
2 350
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 lipca 2016, 18:34
2 350
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.