Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z buildem 14393 dl...

Windows 10 Insider Preview z buildem 14393 dla PC i Mobile

Wraz z nadchodzącą premierą Anniversary Update, zapowiedzianą na drugiego sierpnia tego roku, firma Microsoft dokłada starań, by jak najczęściej aktualizować gałąź Insider Preview. W dniu dzisiejszym dla użytkowników Fast Ring została udostępniona nowa kompilacja 14393. Podobnie jak wiele ostatnich wydań, także ona nie zawiera dodatkowych funkcji, a jedynie naprawia kilka istniejących już błędów.

W nowej wersji dla komputerów PC usprawniono działanie menu Start, Cortany oraz Centrum Akcji. Dodatkowo komputery z zainstalowaną aktualizacją mogą wykrywać iPody jako urządzenia pamięci masowej. Niestety, nadal występują utrudnienia związane z zawieszaniem komputerów w trakcie korzystania z aplikacji Surface. Możliwe jednak, że wraz z pojawieniem się aktualizacji sterowników problem ten zostanie rozwiązany.

Wspomniana aktualizacja ukazała się także dla urządzeń mobilnych, wprowadzając wiele udogodnień. Wraz z nowym buildem pojawia się możliwość efektywniejszego wykorzystania akumulatora przez smartfony Lumia: 535, 640, 735, 830, 930 oraz Icon. Naprawione zostały również błędy dotyczące urządzeń obsługujących dwie karty SIM oraz te dotyczące aplikacji Voice Recorder.

Możliwe, że wersja 14393 okaże się być buildem RTM, co oznaczałoby, że to właśnie ta aktualizacja stanie się ogólnodostępna jako Anniversary Update. Aktualnie nowy build mogą pobrać uczestnicy programu Windows Insider w kręgu Fast.

Na koniec przytaczamy jeszcze komunikat od Dony Sarkar: "Mam nadzieję, że mieliście wspaniały weekend. Wielu z was wie, że pomaganie ludziom w nauce technologii to moja głęboka pasja, więc spędziłam trochę czasu, pracując nad pomysłami na aplikacje UWP, które możemy robić zwami zarówno osobiście, jak też online. Zawsze chcemy uczyć się nowych rzeczy (takich jak rozwój IoT). Udostępnie trochę nagrań z postępów, które poczyniliśmy".

Iga Łukiewska
19 lipca 2016, 23:25
2 344
Odsłony
Iga Łukiewska
19 lipca 2016, 23:25
2 344
OdsłonyKomentarze

"Możliwe, że wersja 14393 okaże się być buildem RTM" - to jest więcej niż pewne, że 14939 nie będzie wersją RTM, choćby dlatego, że na telefonach występują problemy z Wi-Fi i Bluetooth, a także problem z akcelerometrem.
gregrix, 20 lipca 2016, 14:14

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.