Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview z buildem 14388 dl...

Windows 10 Insider Preview z buildem 14388 dla PC i Mobile

Windows Insider działa ostatnio niezwykle intensywnie. Po zaledwie kilku dniach od kompilacji 14385 (PC i Mobile) ukazała się kompilacja wyższa o zaledwie 3 wersje. Przed chwilą Dona Sarkar ogłosiła dostępność nowego builda 14385 (także PC i Mobile). Tradycyjnie już brak tu nowości funkcjonalnych, za to deweloperzy skupili się na poprawkach błędów. Mamy też ciekawy komunikat od szefowej programu Insider.

"Witajcie, moi Windows Insiderzy! Jestem w tym tygodniu na Worldwide Partner Conference (WPC), by spotkać się z partnerami i klientami i zrozumieć potrzeby ich firm i marek. Wczoraj mówiłam o tym, czego nauczyłam się przez 41 pierwszych dni jako liderka programu Insider i jak zapatruję się na przyszłość programu. Nic dla was, Insiderzy, nie powinno być niespodzianką. Chodzi nam o edukację i pomoc w przekształceniu każdego przedsiębiorstwa dzięki naszym umiejętnościom w ciągu kolejnej dekady. Publiczność miała trochę pytań odnośnie tego, jak przyciągnąć klientów w różnych branżach (motoryzacja, medycyna, budownictwo) i poznałam trochę różnic między nimi a branżą technologiczną. Dało mi to do myślenia nad tym, jak wspomóc tych liderów w budowie programów takich jak nasz, w których fani stają się częścią produktu. Audio i slajdy z mowy znajdziecie tutaj. Jeśli chodzi o aktualności dotyczące buildów, udostępniamy dziś Build 14388 dla PC i Mobile, dla Windows Insiderów w Fast Ring. Build ten posiada 44 nowe poprawki, wliczając w to poprawioną niezawodność, żywotność baterii i dostępność" - pisze Dona Sarkar.

Windows 10 Insider Preview - poprawki w buildzie 14385 dla PC:

 • Sklep Windows został uaktualniony do wersji 11606.1001.39, zawierającej poprawki błędów.
 • Rozwiązano problem ze skrótami klawiaturowymi Narratora, które nie działały po zablokowaniu PC i ponownym zalogowaniu się.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który nie odczytywał daty i godziny w Ustawieniach > Czas i język > Data i godzina.
 • Rozwiązano problem z wysypującym się sterownikiem TPM, na skutek którego pojawiał się BSOD, a urządzenie uruchamiało się ponownie.

Windows 10 Insider Preview - znane błędy w buildzie 14385 dla PC:

 • Do builda 14388 (podobnie jak 14385) nie udało się dołączyć poprawki dla Hyper-V, która dotyczy problemu z uruchamianiem maszyn wirtualnych Windows Server 2016 Tech Preview 5, gdy włączony jest Secure Boot. Nim pobierzemy poprawkę, do uruchomienia tej VM konieczne będzie wyłączenie Secure Boot.
 • Po zainstalowaniu tego builda w wersji językowej innej niż EN-US i wejściu w tryb dla deweloperów może pojawić się błąd 0x80004005. Nie wpływa on jednak na możliwości korzystania z trybu, na przykład instalację Visual Studio i rozwijanie aplikacji uniwersalnych. W większości przypadków oznacza to, że wymagane są dodatkowe komponenty do debugowania w VS. Należy wówczas pobrać je samodzielnie.

Windows 10 Insider Preview - poprawki w mobilnym buildzie 14385:

 • Sklep Windows został uaktualniony do wersji 11606.1001.39, zawierającej poprawki błędów.
 • Rozwiązano problem z pojawianiem się klawiatury w trybie InPrivate w przeglądarce Edge.
 • Rozwiązano problem, na skutek którego aplikacja po zawieszeniu się nie mogła zostać uruchomiona ponownie aż do ponownego uruchomienia systemu.

Windows 10 Insider Preview - znane błędy w mobilnym buildzie 14385:

 • Nagrywanie głosu nie pojawia się za każdym razem jako opcja nagrywania połączeń. Microsoft otrzymał feedback i pracuje nad tą kwestią.
 • Użytkownicy aplikacji Portfel są proszeni o PIN dwukrotnie, gdy płącą z zablokowanego telefonu.
 • Microsoft przypomina też o zmianie formatu kopii zapasowej dla urządzeń z Windows 10 Mobile. Nowy format nie jest zgodny ze starszą wersją systemu (10586), a po odzyskiwaniu układ ekranu Start nie zostaje zachowany.

Są to wszystkie znane nowości w wersjach PC i Mobile. Jak pewnie zauważyliście, część problemów, wyszczególnionych przy wydaniu builda 14385, wciąż pojawia się na listach. Najwyraźniej nie zostały one jeszcze rozwiązane, a Microsoft wciąż pracuje nad poprawkami, które powinny zostać ukończone przed premierą Anniversary Update.

Krzysztof Sulikowski
13 lipca 2016, 01:00
2 203
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 lipca 2016, 01:00
2 203
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.