Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Enterprise będzie dostępny w formi...

Windows 10 Enterprise będzie dostępny w formie subskrypcji

Microsoft ogłosił dziś szczegóły nowego planu subskrypcji Windows 10 dla klientów biznesowych, który zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku. Poczynając od jesieni, Windows 10 Enterprise E3 będzie można pozyskać z sieci Cloud Solution Provider (CSP) na podstawie subskrypcji, wycenionej na 7 dolarów miesięcznie. Niesie to sporo nowych możliwości dla firmy Microsoft, jego klientów i partnerów CSP.

Od jesieni tego roku partnerzy dostawcy usług w chmurze będą mogli zaopatrywać klientów w subskrybowaną licencję Windows 10 Enterprise Edition w ramach oferty usług, "co jest idealne dla firm, które nie posiadają dedykowanych zasobów IT lub mają ograniczoną liczbę pracowników IT i które chciałyby, by ich potrzebami z zakresu licencji i IT zajmował się zaufany i doświadczony partner" - tłumaczy Microsoft. Pozwala to partnerom CSP na wydajniejsze świadczenie usług IT, zarówno w strefie systemu, jak też usług i oprogramowania, na żądanie i w chmurze. Sam model subskrypcji miesięcznej także wprowadza pewien rodzaj elastyczności, dzięki której firmy wszystkich rozmiarów mogą dostosować użycie usług IT i koszta do swoich potrzeb, zamiast ograniczać się długoterminowymi zobowiązaniami, prowadzącymi nierzadko do wzrostu kosztów. Zaoszczędzone w ten sposób środki można spożytkować na przykład na rozbudowę własnej infrastruktury IT lub aktualizację systemu do nowej wersji.

Specjalne warunki współpracy z partnerami CSP pozwalają im nie tylko oferować system operacyjny. To jedynie część "pełnego pakietu IT" - jak go określa Microsoft - w które skład wchodzi Windows 10, Office 365, Dynamics Azure i CRM, wszystkie subskrybowane na okres jednego miesiąca od jednego stanowiska. Subskrypcję można będzie dowolnie skalować w zależności od potrzeb firmy. Microsoft widzi w takim rozwiązaniu trzy korzyści: zwiększone bezpieczeństwo, które jest domeną Windows 10, uproszczone licencjonowanie i wdrażanie, pozwalające zmniejszyć koszta a nawet upgrade'ować system z Windows 10 Pro do Windows 10 Enterprise E3 bez konieczności ponownego uruchamiania systemu, a także zarządzanie IT po stronie partnera.

Windows 10 Enterprise wciąż będzie dostępny w standardowych, istniejących programach licencjonowania. Jesienią dojdą do tego nowo zapowiedziane pakiety Secure Productive Enterprise E3 i E5.

Krzysztof Sulikowski
12 lipca 2016, 20:58
2 256
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 lipca 2016, 20:58
2 256
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.