Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface jako usługa - nowy model subskrypcji ...

Surface jako usługa - nowy model subskrypcji biznesowej

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft rozszerzył współpracę z Dell, HP i innymi partnerami pod szyldem Surface Enterprise Initiative. Miała ona na celu rozszerzenie dostępności tabletów Surface i szybszą adaptację Windows 10. Inicjatywa została rozszerzona, a Microsoft ogłosił dziś nowe partnerstwa i programy w jej ramach. Wsparcie dla platformy będzie teraz oferować także IBM i Booz Allen Hamilton. Ponadto firma zaprezentowała nową formę subskrypcji, zwaną Surface as a Service.

Partnerstwo w ramach Surface Enterprise Initiative będzie wykraczać poza ramy dystrybucji. "IBM skorzysta ze swoich kompetencji w zakresie aplikacji analitycznych i przedsiębiorczyć, by stworzyć nowe, zorientowane na przemysł rozwiązania dla serwisów finansowych i firm zajmujących się CPG (towarami szybkozbywalnymi) i sprzedażą detaliczną, które wykorzystują unikalne możliwości urządzeń Surface. IBM rozumie specyfikę wyzwań w tych branżach i będzie pracować z nami, by zbudować odpowiedni zestaw rozwiązań dla urządzeń, aplikacji i usług, które pomogą wprowadzić większą mobilność do biznesu, płynnie łącząc istniejącą infrastrukturę z aplikacjami Universal Windows po stronie użytkownika końcowego i mobilnym zapleczem" - ogłosił Microsoft.

Firma nawiązała też współpracę z Booz Allen Hamilton, której efektem ma być poczynienie "kolejnego kroku w odpowiedzi na potrzeby organizacji z sektora publicznego". Jak tłumaczy Microsoft: "Booz Allen Hamilton rozwinie skalowalne i bezpieczne rozwiązania dla rządu, sektora publicznego i opieki zdrowotnej. Klienci Booz Allen mają bardzo specyficzne potrzeby w zakresie kompatybilności aplikacji, bezpieczeństwa, poufności i wielokrokowego uwierzytelniania. Booz Allen wybrał partnerstwo z Surface, by skorzystać ze światowej, biznesowej klasy zabezpieczeń, łatwości obsługi i elastyczności, dostępnych tylko dzięki połączeniu Surface i Windows 10."

Wróćmy jeszcze do tytułowego Surface as a Service. Warto zaznaczyć, że w tym świetle SaaS nabiera podwójnego znaczenia (termin ten zwykle odnosi się do oprogramowania). Jako forma subskrypcji Surface as a Service oferuje szybszy cykl aktualizacji, elastyczniejsze opcje zakupu i nie tylko. Jak zaznacza Microsoft, firmy będą mogły korzystać z najnowszych urządzeń Surface, "które ewoluują z najlepszym, co ma do zaoferowania Windows i Office". Microsoft chce też oferować więcej opcji dla klientów z całego świata, stąd też pomysł na Surface Multi-National Purchasing Program. W ramach międzynarodowego programu za sprzedaż urządzeń Surface będą odpowiadali nowi partnerzy: CDW, Insight, SHI i Zones. Kolejni mogą przesyłać swe zgłoszenia do programu.

Surface as a Service nie jest jedynym modelem subskrypcji, jaki Microsoft oferuje klientom biznesowym. Firma ogłosiła dziś także ofertę związaną z Windows 10, który można subskrybować za 7 dolarów miesięcznie od stanowiska. Więcej na ten temat napiszemy niebawem!

Krzysztof Sulikowski
12 lipca 2016, 20:16
1 870
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 lipca 2016, 20:16
1 870
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.