Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Lumia 850 na kolejnych wyciekłych grafikach

Lumia 850 na kolejnych wyciekłych grafikach

Lumia 850 bywa często wspominana w zestawieniu z modelami 550 i 750, a jej istnienie potwierdzają jedynie wyciekłe do sieci grafiki. Wiele wskazuje na to, że smartfon został pogrzebany lub wciąż znajduje się w fazie prototypu. Brak oficjalnego komentarza ze strony Microsoft nadrabiają owe przecieki, o których pisaliśmy w grudniu zeszłego roku i na początku lutego. Teraz, po kilku miesiącach Lumia 850 znów jest obecna. Czy oznacza to, że Microsoft szykuje nowego smartfona?

Na ostatnią generację smartfonów Lumia składają się zaledwie cztery modele: 950, 950 XL, 650 i 550. Lista ta jednak miała się powiększyć, zwłaszcza o modele ze średniej półki. Wkładem w tę generację miała być właśnie Lumia 850. Smartfon występował też pod nazwą kodową 'Honjo' i po raz pierwszy jego istnienie zasygnalizował blisko rok temu Evan Blass (@evleaks). Od tego czasu pojawiał się sporadycznie na grafikach, zdjęciach i w różnych odniesieniach. Wyglądało już na to, że temat Lumii 850 został całkowicie pogrzebany, tymczasem w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia, które na nowo odświeżają kwestię (rzekomo) anulowanego urządzenia.

Zdjęcia, które widzicie powyżej, ukazały się oryginalnie na włoskiej stronie Aggiornamentelumia. Jak wynika z opisów i samych zdjęć, widoczne urządzenie jest działającym prototypem anulowanej Lumii 850. Wygląd smartfona nie odbiega zasadniczo od innych urządzeń Nokii/Microsoft. Wart uwagi jest brak typowej sygnatury któregoś z producentów. Na panelu obudowy znajdziemy za to kilka odniesień do Microsoft Mobile. Na urządzeniu uruchomiony jest któryś ze starszych buildów Windows 10 Mobile - widoczne są m.in. inne ikony, brak Muzyki Groove czy przeglądarkę Project Spartan - wczesną wersję Microsoft Edge.

A co by było gdyby... Lumia 850 okazała się czymś więcej niż tylko prototypem? Prawdopodobnie nie byłoby się czym zachwycać. Z wcześniejszych danych wynika, że na pokładzie znajduje się procesor Snapdragon 210 i wyświetlacz 720p. Trudno więc mówić o spójności z high-endowymi reprezentantami Windows 10 Mobile.

Krzysztof Sulikowski
12 lipca 2016, 13:41
2 749
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 lipca 2016, 13:41
2 749
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.