Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 na co piątym PC. Rosną też udziały...

Windows 10 na co piątym PC. Rosną też udziały... Windows 7

Do końca darmowej oferty aktualizacji do Windows 10 pozostał już niecały miesiąc, a do wielkiej "rocznicowej" aktualizacji dokładnie miesiąc i jeden dzień. Liczba nowych instalacji nie rośnie już tak szybko, tym niemniej nowy system znajduje się już na prawie 20% urządzeń desktop (PC) na świecie - tak przynajmniej wynika z najnowszych statystyk NetMarketShare. Zobaczmy, jak w ostatnim miesiącu radziły sobie inne systemy.

Od blisko roku Microsoft korzysta ze wszystkich możliwych sposobów, żeby zachęcić użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 do przejścia na nowy system. Niektóre z nich okazały się na tyle natarczywe, że firma otrzymała wiele skarg, co w jednym przypadku skończyło się nawet w sądzie. Microsoft postanowił więc spuścić z tonu i zakończyć agresywną kampanię. Trudno więc oczekiwać, by adaptacja Windows 10 przebiegała równie szybko, co na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku, kiedy to wyczekiwaną aktualizację pobierano na masową skalę. Tak czy inaczej udziały systemu ustawicznie rosną, choć coraz wolniej. W czerwcu wynosiły już 19,14%, co oznacza, że Windows 10 znajduje się już na niemal co piątym PC. Wykres, reprezentujący wzrost udziałów systemu, oraz dokładne statystyki z ostatnich miesięcy zobaczycie poniżej.

Źródło: http://www.netmarketshare.com/

Windows 10 zdobywa popularność kosztem innych systemów, ale tym razem niekoniecznie dotyczy to Windows 7, którego udziały zaczęły ponownie rosnąć i niewykluczone, że za miesiąc lub dwa "Siódemka" ponownie zagarnie połowę tego tortu. W ubiegłym miesiącu nieco stracił Windows XP, który po raz pierwszy spadł poniżej 10%. Stratę odnotował również Windows 8.1, znajdujący się teraz na 4 miejscu zestawienia.

Źródło: http://www.netmarketshare.com/

2 sierpnia tego roku ukaże się ważne uaktualnienie - Windows 10 Anniversary Update, które wprowadzi ulepszenia w niemal każdym obszarze systemu. Kilka dni przed jego wydaniem zakończy się darmowa oferta Microsoftu, dlatego jest to dosłownie ostatni dzwonek dla tych, którzy zwlekali z aktualizacją. Po tym czasie nie będzie już ona możliwa na tych samych warunkach, chyba że dokonamy aktualizacji wcześniej i tym samym przypiszemy klucz produktu do naszego urządzenia. Z tej opcji - jak się wydaje - nie korzysta zbyt wielu użytkowników, bowiem częściej decydują się na pozostanie w Windows 10. Według ostatnich danych od Microsoft, system działa już na 350 mln aktywnych urządzeń.

Krzysztof Sulikowski
1 lipca 2016, 16:34
1 780
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 lipca 2016, 16:34
1 780
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.