Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Anniversary Update zapowiedziane o...

Windows 10 Anniversary Update zapowiedziane oficjalnie na 2 sierpnia

Microsoft oficjalnie zapowiedział aktualizację Anniversary Update na tegorocznej konferencji deweloperskiej BUILD 2016. Będzie to pierwsza tak duża aktualizacja Windows 10, która pod względem objętości i znaczenia przewyższa November Update (uaktualnienie z listopada) i bywa porównywana do Windows 8.1. Jako że mowa o aktualizacji rocznicowej, jej wydania spodziewaliśmy się w okolicach 29 lipca tego roku. Cóż, o wiele się nie pomyliliśmy - Microsoft zamierza udostępnić Anniversary Update 3 dni później.

Microsoft nie po raz pierwszy w historii przekazał pewne informacje zbyt pospiesznie. Informacja o dacie wydania aktualizacji pojawiła się dzisiaj na stronie Microsoft News Center, lecz szybko została z niej usunięta. W tym momencie znajdziemy tam jedynie komunikat: "Oops! That page can’t be found". Od czego jest jednak niesamowite narzędzie, jakim jest Wayback Machine!? Portal gromadzi zapisy (mirrory) wielu stron internetowych, do których nie ma już dostępu konwencjonalnymi metodami. W ten sposób - o ile na stronie dokonano zapisu - można dotrzeć do nieistniejących już stanów stron sprzed kilku godzin czy nawet kilku lat. W taki sposób można właśnie dotrzeć do wspomnianego postu na Microsoft News Center, w którym przeczytamy wyraźnie, że "Microsoft zapowiada dostępność rocznicowej aktualizacji Windows 10 na 2 sierpnia".

Wszystko wskazuje na to, że wyczekiwana informacja została upubliczniona zbyt wcześnie, przez co Microsoft postanowił zdjąć ją z widoku publicznego. Wiemy jednak, że w Internecie (prawie) nic nie ginie, dzięki czemu mamy jasny dowód, że wiadomość pochodzi bezpośrednio od Microsoft. Jeżeli firma nie zmieni w międzyczasie ogłoszonej daty, w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się 'finalnego' builda Anniversary Update, wydanego najpierw w Windows 10 Insider Preview. Dlaczego mówimy o kilku tygodniach, kiedy do pierwszych urodzin Windows 10 pozostaje jeszcze ponad miesiąc? Microsoft musi zyskać absolutną pewność, że kompilacja jest na tyle stabilna, bezpieczna i wolna od błędów, by można było ją udostępnić w publicznej gałęzi Public Release. By tego dokonać, firma musi zebrać od Insiderów cały feedback, w tym zgłoszenia z czerwcowego programu Bug Bash, a następnie nanieść ostatnie poprawki.

Krzysztof Sulikowski
28 czerwca 2016, 18:35
2 191
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 czerwca 2016, 18:35
2 191
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.