Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft pokazał właśnie prototyp opaski Ban...

Microsoft pokazał właśnie prototyp opaski Band 3?

Niedawno pojawiły się plotki, jakoby opaska Band 2 szykowała się na emeryturę, dlatego też kwestią czasu jest zapowiedź jej nowej wersji - Microsoft Band 3. Choć na ten temat Microsoft na razie milczy, do wyobraźni przemawia niedawne nagranie z wydarzenia Facebook Live w ramach Microsoft Expert Zone. Na nagraniu zobaczymy, jak Panos Panay z Microsoft (przypadkowo?) prezentuje nieznane dotąd urządzenie. Czy jest nim prototypowy Band 3?

Jedno jest pewne - na nagraniu widzimy, jak Panos Panay niby od niechcenia podciąga rękawy, a na jego lewym nadgarstku ukazuje się tajemnicze, niezidentyfikowane urządzenie ubieralne, prawdopodobnie smartwatch. Po upływie minuty czy dwóch Panay orientuje się, co zrobił, i opuszcza rękawy. Nie jest pewne, czy to, co widzimy, jest właśnie trzecią generacją sportowej opaski od Microsoft, tym niemniej zdecydowanie widać podobieństwa do Band 2. Najbardziej widoczna różnica jest związana z kolorem, budową i materiałem, który może być zaczerpnięty od rodziny Surface. Opaska jest węższa i wygląda na bardziej elastyczną. Właśnie na te kwestie skarżyli się niektórzy użytkownicy wcześniejszych wersji, dlatego też nie jest zaskoczeniem, że w trzeciej generacji produktu poczyniono zmiany w tych obszarach.

Microsoft Band jest urządzeniem ubieralnym (wearable) - opaską, współpracującą z usługą Microsoft Health w chmurze. Urządzenie posiada wiele możliwości, wliczając w to:

 • Nieprzerwane, optyczne monitorowanie pulsu: użytkownik opaski może dowiedzieć się więcej o sobie, rejestrując puls podczas treningów, codziennych aktywności i snu.
 • Śledzenie aktywności: system celów i osiągnięć zapisuje nasze aktywności - bieganie, kolarstwo, gra w golfa czy trening na siłowni.
 • Obsługę poczty e-mail, wiadomości tekstowych, powiadomienia z kalendarza: Band 2 wyświetli otrzymane wiadomości oraz powiadomienia o zapisanych terminach.
 • Śledzenie jakości snu: użytkownik łatwiej zrozumie, jaki wpływ na jego zdrowie i regenerację organizmu ma sen.
 • Licznik spalonych kalorii: dowiemy się, ile kalorii spaliliśmy podczas chodzenia (krokomierz), wykonywania innych aktywności i snu.
 • Inteligentne powiadomienia: użytkownik decyduje, które powiadomienia będzie otrzymywać. Możliwość wyboru połączeń, wiadomości, przypomnień z kalendarza, powiadomień z Facebooka i Twittera.

Nie jest jeszcze jasne, jakie nowości - oprócz tych z zakresu designu - przypadną w udziale trzeciej generacji opaski Band. Pierwsza wersja urządzenia ukazała się w październiku 2014 r., a jego druga wersja dokładnie rok później. Idąc tym tropem, w październiku tego roku powinien ukazać się Microsoft Band 3. Czy do tego dojdzie? Czekamy na kolejne informacje i przede wszystkim oficjalny komentarz od Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
28 czerwca 2016, 14:06
1 791
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 czerwca 2016, 14:06
1 791
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.