Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Azure z nową usługą ochrony informacji w chmu...

Azure z nową usługą ochrony informacji w chmurze

Microsoft wprowadził do Azure nową usługę o nazwie Information Protection. Usługę zbudowano na podstawie Microsoft Azure Rights Management (Azure RMS) i przejętej pół roku temu technologii Secure Islands. Jak sama nazwa wskazuje, Azure Information Protection zabezpiecza informacje w chmurze. Jak dokładnie się to odbywa?

Microsoft przyznaje, że gdy w ubiegłym roku wykupywał Secure Islands, jego celem było rozszerzenie istniejącego pakietu zabezpieczeń informacji dla klientów. Zespół inżynierów z firmy dokonał sporych postępów, łącząc pozyskaną technologię z Azure RMS, przez co Azure Information Protection będzie dostępne od przyszłego miesiąca. Po co właściwie istnieje taka warstwa zabezpieczeń? "Organizacje muszą chronić swoje dane u źródła, w świecie, w którym informacja podróżuje poza granicami sieci korporacyjnej i może potencjalnie trafić na urządzenia poza kontrolą firmy. W tych realiach krytyczne znaczenie ma posiadanie rozwiązań, chroniących przed utratą danych i śledzeniem informacji na poziomie pliku, niezależnie od tego, gdzie owe dane rezydują, oraz kto je udostępnia" - tłumaczy Microsoft.

Microsoft Azure Information Protection dostarcza rozwiązań w kilku kluczowych obszarach:

 • Klasyfikacja, oznaczanie i ochrona danych w czasie tworzenia lub modyfikacji. Przy wykorzystaniu zasad można intuicyjnie tagować i klasyfikować dane, bazując na źródle, kontekście i zawartości. Klasyfikacja może odbywać się w pełni automatycznie, manualnie lub w oparciu o rekomendacje. Na tej podstawie jest aplikowany odpowiedni typ zabezpieczeń.
 • Ochrona, która podróżuje wraz z danymi. Dane są chronione przez cały czas, niezależnie od tego, gdzie są przechowywane, kto je udostępnia oraz na jakim urządzeniu są uruchamiane (Windows, iOS, Android).
 • Bezpieczne udostępnianie klientom i partnerom. Danymi można dzielić się z osobami zarówno wewnątrz organizacji, jak też z klientami i partnerami z zewnątrz. Właściciele dokumentu mogą zdefiniować, kto ma dostęp do danych oraz co może z nimi zrobić. Przykładowo, odbiorca może podglądać lub edytować pliki, ale nie może ich drukować etc.
 • Łatwa i intuicyjna kontrola. Kontrola zabezpieczeń i klasyfikacji jest zintegrowana z Office i popularnymi aplikacjami, dzięki czemu odpowiednie zabezpieczenia można ustawić za pomocą kilku kliknięć.
 • Widoczność i kontrola nad udostępnionymi danymi. Właściciele dokumentów mogą śledzić aktywność udostępnionych danych i w razie konieczności blokować dostęp. Administratorzy IT mogą korzystać z logów i raportów, by monitorować i analizować aktywność danych.
 • Elastyczne zarządzanie. Użytkownik może wybrać, czy zabezpieczać dane w chmurze, czy tylko w opcji na żądanie, a także wybrać sposób zarządzania kluczami szyfrującymi w opcjach Bring Your Own Key.

Więcej informacji o zabezpieczeniu znajdziemy na stronie Microsoft Cloud Platform. By zacząć korzystać z Microsoft Azure Information Protection w wersji Public Preview, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Usługa będzie dostępna od lipca tego roku.

Krzysztof Sulikowski
25 czerwca 2016, 15:28
1 349
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 czerwca 2016, 15:28
1 349
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.