Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 z poglądowym buildem 14372 w wersj...

Windows 10 z poglądowym buildem 14372 w wersji PC i Mobile

Kojarzony prawdopodobnie przez większość Insiderów komunikat "No builds today" brzmiał jak mantra w początkowych fazach programu poglądowego, lecz teraz należy do rzadkości. W ostatnich dniach nowe buildy ukazują się średnio co kilka dni, a najnowszym tego przykładem jest kompilacja 14372 dla PC i urządzeń mobilnych w Fast Ring, która ukazała się dziś w nocy. Za moment przytoczymy jej zawartość, ale najpierw mamy jeszcze komunikat od szefowej programu, Dony Sarkar.

Dona ponownie odnosi się do programu tropienia błędów Bug Bash. W ostatnim tygodniu użytkownicy wykonali blisko 71 tysięcy zadań (questów) i przesłali 81217 opinii i głosów. W programie biorą udział Insiderzy z całego świata, a mocną rolę odgrywają użytkownicy z Chin, Indii i Brazylii. Microsoft odnotował też aktywność z dalekich zakątków świata, jak Liberia, Grenlandia, Turkmenistan, Gambia czy Mali. Przesłane przez użytkowników zgłoszenia są rozpatrywane przez Microsoft i dzięki temu zbliżająca się aktualizacja będzie jeszcze lepiej dopracowana.

Windows 10 Insider Preview build 14372 - nowości funkcjonalne:

 • Evernote Web Clipper dla Microsoft Edge: nowe rozszerzenie do przeglądarki Edge pozwala przypinać witryny, które chcemy zachować. Możemy zapisać je w Evernote, a następnie odnaleźć na dowolnym urządzeniu, w którym się zalogujemy. Podobnie jak inne rozszerzenia, Evernote Web Clipper pobierzemy ze strony Microsoft Edge Dev.

Windows 10 Insider Preview build 14372 - wprowadzone poprawki:

 • Microsoft wspomina o "przydatnych poprawkach, które ulepszają ogólne funkcjonowanie i niezawodność".

Windows 10 Insider Preview build 14372 - znane problemy:

 • Klikając sieci lub połączenia VPN w wysuwanym menu sieci na pasku zadań, odpowiednia strona ustawień sieci nie wyświetla się prawidłowo.
 • Znanych jest kilka problemów z rozszerzeniem Evernote Web Clipper. Może ono nie ładować się na niektórych stronach, a podczas przypinania zakładek nie pojawia się miniatura. Istnieją też problemy natury wizualnej.
 • Z uwagi na nieprawidłowo zainstalowane pakiety, po uruchomieniu Trybu dewelopera napotkamy komunikat o błędzie. Uniemożliwia to korzystanie z Portalu urządzeń, tym niemniej działa uruchamianie aplikacji z Visual Studio.

Windows 10 Mobile Insider Preview build 14372 - znane problemy:

 • Microsoft zmienił format kopii zapasowej dla urządzeń z Windows 10 Mobile, by zmienić rozmiar kopii, przechowywanej w OneDrive. Jeśli więc wykonamy kopię zapasową na urządzeniu z najnowszą poglądową wersją systemu, a następnie powrócimy do wersji stabilnej, wygląd ekranu Start nie będzie przywrócony, a poprzednia kopia zapasowa zostanie nadpisana. Jeśli chcecie wrócić do builda 10586, najlepiej wyłączcie tworzenie kopii zapasowej, by system nie nadpisał działającego/wstecznie kompatybilnego pliku kopii.
 • Microsoft wraz z Insiderami badają zużycie baterii w starszych urządzeniach z układem SoC 8974, takich jak Lumia 830, 930 i 1520.
 • Trwają prace nad problemem z rozłączającym się Wi-Fi. Microsoft zachęca do przeczytania tego posta i głosowania na problemy z Wi-Fi w aplikacji Centrum Opinii.

Jak pewnie zauważyliście, nowy build jest tylko o jedną kompilację nowszy od udostępnionego parę dni temu. To ostatnio częsta praktyka w Insider Preview, niemniej jednak w jednej tylko kompilacji udaje się zamieścić wiele poprawek i usprawnień.

Krzysztof Sulikowski
24 czerwca 2016, 14:33
2 143
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 czerwca 2016, 14:33
2 143
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.