Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Anniversary Update coraz bliżej, a w nim garś...

Anniversary Update coraz bliżej, a w nim garść nowości w Centrum akcji

W lipcu 2016 roku minie dokładnie rok od debiutu Windows 10 i w tym czasie Microsoft z różną skutecznością promował swój nowy system. Przez ostatnie 365 dni nowy system z Redmond otrzymał kilka zestawów aktualizacji, których głównym celem była poprawa stabilności, dodanie nowych i rozwinięcie obecnych funkcji. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w lipcu 2016 roku pojawi się duża aktualizacja o nazwie Anniversary Update, którą można z powodzeniem przyrównać do znanych już z wcześniejszych wersji Windows - Service Pack-ów.

Jednym z elementów składowych Windows 10 jest Centrum akcji i to właśnie jemu przyjrzymy się w niniejszej publikacji.

 • Cortana, w połączeniu z naszym kontem Microsoft, którego używamy do zalogowania się w systemie Windows 10, otrzyma dodatkową funkcję, umożliwiającą dodanie zdjęcia do przypomnienia, które chcemy ustawić. Ponadto będziemy mogli włączyć powiadomienia, dotyczące np. wyników sportowych naszych ulubionych drużyn lub aktualności w ulubionych tematach.

  Nowe funkcje w Centrum akcji

 • Centrum akcji wyświetlać będzie również powiadomienia z przeglądarki Microsoft Edge ze stron, które obsługują tę funkcję, np.: web.skype.com, web.groupme.com, tak długo jak pozostanie otwarta zakładka wymienionych stron.

  Powiadomienia ze stron internetowych

 • Pojawią się też powiadomienia, dotyczące naszego telefonu z Windows 10 Mobile, takie jak poziom naładowania baterii w naszym urządzeniu. Niestety wymagana będzie możliwość korzystania z Cortany.

  Powiadomienia dotyczące naszego telefonu

Wraz z „odświeżonym” Centrum akcji użytkownicy będą mogli kontrolować otrzymywane powiadomienia, w tym pochodzące z dodatkowych urządzeń, a to wszystko dzięki Cortanie. Owszem, już teraz możemy włączyć/wyłączyć powiadomienia dla aplikacji uniwersalnych, ale po aktualizacji Anniversary Update będzie mogli wyłączyć powiadomienia dla danej aplikacji także bezpośrednio z poziomu włączonego Centrum Akcji. Dodatkowo w ustawieniach Cortany pojawi się opcja włączenia/wyłączenia wszystkich powiadomień z danego urządzenia.

Kontrola powiadomień

W razie potrzeby będziemy mogli przydzielić priorytet wyświetlanych powiadomień konkretnej aplikacji lub zamienić je na animowane, widoczne w pasku zadań, obok zegara. Nie sposób również pominąć faktu, że będzie można ustawić ilość powiadomień danej aplikacji, widocznych w Centrum akcji. Domyślną wartością będą trzy powiadomienia, które będzie można zwiększyć do 20 lub zredukować do jednego.

Priorytety w Centrum akcji

Kontrola ilości powiadomień

Na koniec warto wspomnieć o możliwości dostosowywania podręcznych skrótów, dostępnych w Centrum akcji. Odbywa się to za pomocą przeciągnięcia kursorem myszy z wciśniętym lewym klawiszem.

Podręczne skróty w Centrum akcji

A co Wy sądzicie o powyższych zmianach? Które z nich są waszym zdaniem najbardziej przydatne? Będziecie je wykorzystywać po udostępnieniu Anniversary Update dla Windows 10? Podzielcie się z nami swoimi opiniami i uwagami w komentarzach. Nie zapomnijcie polubić naszą stronę na Facebooku, a wtedy nie ominą was żadne informacje o nowościach, jakie Microsoft przygotowuje do swoich produktów.

Marcin Paradowski
18 czerwca 2016, 15:57
2 569
Odsłony
Marcin Paradowski
18 czerwca 2016, 15:57
2 569
OdsłonyKomentarze

A czy u Was w Win10 działają dynamiczne kafle? Bo u mnie nie ważne czy system był upgradowany czy na czysto w obu przypadkach kafle się nie odświeżają, albo robią to kiedy chcą. Nawet One Calendar który w porównaniu do microsoftowego kalendarza działa dużo lepiej kafelek ma równie oporny w działaniu. Czytałem że może sterowniki grafiki.... Dlaczego nie sterowniki drukarki? Równie oczywiste wyjaśnienie.... Więc w sumie od AU oczekuję tylko poprawienia tego co nie działa...
zenek73, 18 czerwca 2016, 16:31
Całość to generalnie wnoszenie nowości. Dopracowywanie będzie odbywało się jeszcze dłuższy czas więć nic dziwnego, że coś tam nie działa.
Komentarze, 18 czerwca 2016, 20:09
Windows 10 zaczyna wyglądać całkiem dorzecznie
jw, 20 czerwca 2016, 10:57

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.