Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildz...

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14366

Witajcie, Insiderzy! Dziś kolejna porcja buildów. W nocy ukazały się dwie kompilacje poglądowe w Fast Ring - build 14366 dla PC i 14364 dla urządzeń mobilnych. Obie kompilacje są bezpośrednim następstwem builda 14361, wydanego tydzień temu. Na stronie Windows Experience Blog znalazły się też ciekawe komunikaty od świeżo upieczonej liderki programu Windows Insider, Dony Sarkar.

"WOW, co za tydzień. Daliście czadu w zeszłym tygodniu z całym tym feedbackiem dla PC + Mobile. Doceniam też to, że dzieliliście się ze mną swoimi celami zawodowymi/biznesowymi w ten weekend. Właśnie po to budujemy Windows - by te cele mogły zostać zrealizowane" - pisze Dona Sarkar, inżynier oprogramowania w Windows and Devices Group i nowa szefowa programu Insider. Znane są też aktualne priorytetu zespołu Windows Insider: "Zespół jest teraz skupiony niczym laser, by dostarczyć tego lata Windows 10 Anniversary Update. Oznacza to, że przez pewien czas nie zobaczycie znaczących nowości funkcjonalnych w nadchodzących buildach. Buildy te będą jednakże zawierały sporo naprawdę dobrych i ważnych poprawek, oraz ogólnych usprawnień wydajności. Chcielibyśmy, aby Insiderzy sprawdzili je i przesłali nam feedback. Ta aktualizacja trafi początkowo na ponad 300 milionów aktywnych urządzeń, które korzystają z Windows 10".

Przygotowując się do rocznicowej aktualizacji, Microsoft uruchomił Windows 10 Anniversary Update June Bug Bash - specjalny program tropienia błędów. Jak dodaje Dona Sarkar, "Odkąd pamiętam, tropienie błędów stanowi od dawna integralną część kultury Windows. Są to moje ulubione tygodnie cyklu [życia systemu] Skompilowałam długą listę technik, których użyliśmy, by wziąć pod uwagę codzienne wzorce użytkowania [Windows] i udostępnię je w przeciągu tygodnia". Ponadto w aplikacji Feedback Hub będą pojawiać się nowe zadania (Questy) zarówno o ograniczonym czasowo charakterze, jak też i zaawansowane (techniczne).

Jako że do czasu Anniversary Update nie spotkamy zbyt wielu nowych funkcjonalności, dzisiejsza lista jest bardzo krótka:

  • Office Online w Microsoft Edge: przeglądarkowa wersja pakietu pozwala korzystać z aplikacji Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Sway Online bez konieczności instalowania Office'a. Rozszerzenie Office Online jest najszybszym sposobem na przeglądanie, edytowanie i zapisywanie dokumentów Office w przeglądarce Edge. Jest też opcja dostępu do ostatnich plików, na którą pozwala integracja z OneDrive i OneDrive dla Firm. By pobrać rozszerzenie, sprawdźcie stronę Microsoft Edge Dev.
  • Aktualizacja Sklepu Windows: aplikacja oznaczona teraz jako Version 11606.1000.43.0 otrzymała poprawki w zakresie stabilności i wydajności. Doświadczyć można tego, przeglądając Sklep i odwiedzając strony aplikacji.

To na razie wszystkie znane nowości i komunikaty, dotyczące wersji dla PC. Za moment przytoczymy też pełne listy wprowadzonych poprawek i znanych błedów, także tych, które trafiły do wersji Mobile.

Krzysztof Sulikowski
15 czerwca 2016, 15:03
2 185
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 czerwca 2016, 15:03
2 185
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.