Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft zapowiada Project Scorpio - najpotę...

Microsoft zapowiada Project Scorpio - najpotężniejszą wersję Xbox One

Spekulacje dotyczące kolejnych wersji Xbox One znalazły dzisiaj ostateczne potwierdzenie. Na nową generację konsoli poczekamy jeszcze co najmniej kilka lat, tymczasem Microsoft przedstawił na targach E3 najpierw odchudzoną (choć technicznie ulepszoną) wersję Xbox One S, by nieco później zaskoczyć wszystkich czymś zupełnie niespodziewanym. O upgrade'owaniu konsoli jeszcze w ramach tej generacji wprawdzie była już wcześniej mowa, jednak plotki o projekcie Scorpio wydawały się tylko plotkami. Dziś wiadomo już na pewno - nadchodzi dużo potężniejszy Xbox One.

Project Scorpio to nazwa kodowa zapowiedzianej na przyszły rok, ulepszonej wersji konsoli Microsoftu. Urządzenie ma stanowić poważną konkurencję dla PlayStation 4K. Co więc firma przewidziała na 2017 rok? Xbox Scorpio będzie znacznie przewyższał pod względem mocy i wydajności zarówno istniejący model Xbox One, jak też zapowiedziany Xbox One S. Ośmiordzeniowy procesor, mocniejszy układ graficzny, wsparcie dla sprzętu VR i zwiększenie wydajności do 6 teraflopów (dla porównania - PlayStation 4K ma oferować 4,14 teraflopów) to tylko wybrane cechy nowego Xbox One. Wydajność konsoli wzrośnie drastycznie także w porównaniu do dzisiejszego Xbox One (1,32 teraflopów) i PS4 (1,84 teraflopów). Wszystko to zapewnić ma płynne granie w 4K i "bezkompromisową" jakość.

Microsoft uznaje Xbox Scorpio za dopełnienie generacji Xbox One, podobnie jak czyni to Xbox One S. Tym samym firma rozwiewa pogłoski o dziewiątej generacji konsol. Poza tym na scenie E3 poruszono inną ważną kwestię, dotyczącą całej rodziny Xbox. Chodzi o pełną kompatybilność gier. Choć firma nie powiedziała jeszcze zbyt wiele, może to oznaczać, że nowe tytuły będą ukazywać się zarówno dla Xbox 360, jak i Xbox One lub że wsteczna kompatybilność z Xbox 360 nie będzie już ograniczona pod względem dostępnych tytułów.

"Gracze nigdy nie mieli większego wyboru w kwestii tego, jak i gdzie chcą grać. Dostarczyliśmy naszego największego w historii zbioru gier do Xbox One i Windows 10, jednocząc graczy z różnych sieci w Xbox Live i rozszerzając rodzinę Xbox One o nowe urządzenia, takie jak Xbox One S i Project Scorpio, by dać graczom większy wybór w tym, jak i gdzie chcą grać. Nigdy nie było lepszego czasu dla gracza Xbox" - podsumowuje Phil Spencer. Microsoft celowo posiłkuje się ogólnikami, bowiem są to dopiero pierwsze zapowiedzi. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, z pewnością przeczytacie o tym na łamach CentrumXP.pl.

Krzysztof Sulikowski
13 czerwca 2016, 21:39
2 175
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 czerwca 2016, 21:39
2 175
Odsłony


Tagi: •E3

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.