Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Rozwiązania biznesowe dla Windows 10 w nowym ...

Rozwiązania biznesowe dla Windows 10 w nowym katalogu online

Windows 10 cieszy się najszybszą adopcją spośród wszystkich systemów Windows, o czym Microsoft wspomina przy każdej możliwej okazji. Także adopcja ze strony klientów biznesowych jest zadowalająca. Co z tymi, którzy na nowy system jeszcze się nie zdecydowali? Microsoft liczy, że przekona ich nowy portal z listą rozwiązań biznesowych i aplikacji, zgodnych z Windows 10.

Witryna nosi nazwę Ready for Windows i zawiera listy aplikacji wielu producentów, takich jak Citrix, DeskCenter Solutions AG, iCare i nie tylko. Mocno podkreślony jest fakt, że rozwiązania te zostały zaprojektowane pod kątem Windows 10. Listy można przeglądać w 9 kategoriach: komunikacja, edukacja, usługi finansowe, zdrowie, produkcja, media, sektor publiczny, sprzedaż detaliczna/dobra konsumenckie i inne.

"Jesteś gotowy na Windows?" - głosi opis portalu - "Zaktualizuj [system], mając pewną wiedzę, że rozwiązania biznesowe, na których już polegasz, są gotowe w Windows już dzisiaj. Jeżeli tworzysz oprogramowanie dla Windows, zaloguj się, by dołączyć je do naszego katalogu". Strona oferuje pomoc w odnalezieniu kompatybilnych i wspieranych rozwiązań dla Windows 10. Jak tłumaczy rzecznik Microsoft, "Celem strony jest zapewnienie widoczności i świadomości wszystkich rozwiązań, które pracują dziś na Windows 10, niezależnie od metody implementacji, by pomóc profesjonalistom IT i BDM-om (business decision makers) w lepszym rozumieniu, które rozwiązania działają w Windows 10 i zostały zatwierdzone przez wydawców".

Wiele firm wstrzymywało się z upgradem do Windows 7 czy Windows 8 z uwagi na brak kompatybilnego oprogramowania. Chodzi tu o specjalistyczne aplikacje i rozwiązania, działające na przykład tylko w Windows XP. To już jednak w wielu przypadkach należy do przeszłości, czego dowodzić ma katalog www.readyforwindows.com.

Krzysztof Sulikowski
10 czerwca 2016, 14:50
1 783
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 czerwca 2016, 14:50
1 783
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.