Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowa aplikacja do planowania dołącza do Offic...

Nowa aplikacja do planowania dołącza do Office 365

Pakiet aplikacji biurowych Office 365 niebawem stanie się jeszcze bardziej produktywny (jeśli to w ogóle możliwe). Do kolekcji zostanie dodane nowe narzędzie do organizowania i planowania - Microsoft Planner. Jako samodzielna aplikacja "Planista" trafi do klientów w nadchodzących tygodniach. Czy dostępne już aplikacje Poczta i Kalendarz nie wystarczą? Nie!

Microsoft Planner to samodzielny program, który stanowi dopełnienie pakietu Office 365 dla klientów biznesowych i edukacyjnych. Dzięki niemu "zespoły mogą tworzyć plany, organizować, wyznaczać i współpracować nad zadaniami, ustawiać terminy, aktualizować statusy i udostępniać pliki, podczas gdy tablice wizualne i powiadomienia mailowe informują wszystkich o postępach". Jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie nagranie od zespołu Office:

Dla kogo jest przeznaczony Microsoft Planner? Przede wszystkim dla większych firm i instytucji edukacyjnych. Reprezentują to poszczególne edycje Office 365, w których aplikacja niebawem się pojawi: Enterprise E1-E5, Business Essentials, Premium i Education. Z perspektywy przeciętnego użytkownika, który organizuje małe spotkania z przyjaciółmi lub partnerami biznesowymi, Microsoft Planner wydaje się zbyt rozbudowanym narzędziem, nieadekwatnym do tego typu zadań.

Jak pozyskać nową aplikację? Jeśli subskrybujemy już Office 365, nie musimy w zasadzie robić nic. Klienci w odpowiednich planach subskrypcji zobaczą po prostu nową ikonę w launcherze Office 365. Administratorzy także nie powinni się przejmować wdrażaniem Microsoft Planner, jako że zostanie on udostępniony samoczynnie w formie aktualizacji w locie (OTA). Z drugiej strony konfigurowanie środowiska pracy, powiadomień, zadań i ustawianie dat wciąż jest zależne i leży w gestii użytkownika końcowego. Microsoft Planner dołączy do Office 365 w najbliższych tygodniach, choć niektórzy klienci mogą znaleźć go w swoim pakiecie nawet dzisiaj.

Krzysztof Sulikowski
6 czerwca 2016, 23:16
2 166
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 czerwca 2016, 23:16
2 166
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.