Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Office 365 teraz także z planem subskrypcji m...

Office 365 teraz także z planem subskrypcji miesięcznej

Office 365 to niezawodne usługi w chmurze połączone ze stacjonarnym pakietem Office 2016. Najbardziej kompleksowy, a jednocześnie prosty produkt Microsoftu wspomagający pracę oraz komunikację w każdej firmie. Office 365 dotychczas był dostępny w różnych planach, jednak łączyła je zasadnicza cecha - by korzystać z pakietu, trzeba było wykupić roczną subskrypcję. Nie wszystkim klientom taka wizja odpowiadała, dlatego Microsoft wprowadził model subskrypcji miesięcznej. Innymi słowy można wykupić licencję Office 365 na miesiąc i po upływie tego czasu kontynuować pracę w tym planie, odnawiając subskrypcję, lub doprowadzić do jej wygaśnięcia. Jak to wygląda w praktyce?

Microsoft wprowadził niedawno do dystrybucji Office 365 z płatnościami miesięcznymi. Oprócz płatności na rok z góry pojawiła się możliwość zakupienia subskrypcji rocznej z płatnością miesięczną działającej w sposób podobny do abonamentu na telefon, bądź płatności miesięcznej bez zobowiązania czasowego. Ceny takiej subskrypcji zaczynają się już od 17,90 zł brutto. W takich formach opłacania dostępne są wszystkie plany Office 365.

Jeśli nie mamy jeszcze wykupionej subskrypcji, możemy wystartować z dowolną metodą licencjonowania i w razie potrzeby zamienić ją na inny model. Istnieje nawet możliwość przejścia na plan miesięczny przed wygaśnięciem zakupionej wcześniej rocznej licencji. Polega to na wcześniejszym odnowieniu licencji, tyle że już w planie miesięcznym. Pozostały czas bieżącej subskrypcji zostanie wtedy dodany do czasu nowej subskrypcji. Po tym okresie rozliczamy się co miesiąc, lecz w każdej chwili możemy powrócić do modelu rocznego. Obok planu rocznej i miesięcznej subskrypcji funkcjonuje również ich połączenie - licencja roczna z płatnościami miesięcznymi. Pozwala ona wykupić licencję na rok, lecz opłacać ją dogodnymi comiesięcznymi ratami.

Który pakiet Office 365 najbardziej odpowiada naszym potrzebom? Który model licencjonowania jest dla nas najkorzystniejszy? Ile można na danej licencji zaoszczędzić? Porównaj wszystkie dostępne opcje w Sklepie CentrumXP.pl.

CentrumXP
14 maja 2016, 15:00
2 346
Odsłony
CentrumXP
14 maja 2016, 15:00
2 346
OdsłonyKomentarze

Skrócona instrukcja jak nabijać "kabzę" M$? Kupowałem pakiety Office 2003, 2007, 2010 ... I co teraz mam przejść na stałe zasilanie konta M$ w abonamencie Office 365 ? Zaraz po tym pewnie Win 10 będzie "na haracz" tylko? No to chyba się domyślam dlaczego założyciel firmy M$ przeszedł na emeryturę ... ;) Zróbcie może ankietę - ciekawi mnie ilość chętnych ...
ToGor, 23 maja 2016, 16:58

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.