Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dla kogo nie wygaśnie oferta darmowego Window...

Dla kogo nie wygaśnie oferta darmowego Windows 10 po 29 lipca?

29 lipca tego roku oferta bezpłatnego upgrade'u do Windows 10 dobiegnie końca, a wbudowane narzędzie Uzyskaj system Windows 10 przestanie działać, nawet na komputerach, które wcześniej aktywowano w Windows 10 w celu "rezerwacji" licencji na przyszłość. Okazuje sę jednak, że nie wszyscy spóźnialscy będą musieli pożegnać się z darmową aktualizacją. Kto więc z tego skorzysta? Microsoft spieszy z wyjaśnieniami.

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że jeżeli nie przypiszemy licencji Windows 10 do naszego komputera przed 29 lipca tego roku, szanse na legalny i darmowy update będą zerowe. Microsoft utrzymuje, że niekoniecznie. W nowym wpisie na stronie Microsoft Accessibility Blog firma zamieściła komunikat: "Jak być może słyszeliście, darmowa oferta aktualizacji do Windows 10 dla klientów pracujących w Windows 7 lub Windows 8.1 dobiega końca 29 lipca, aczkolwiek chcemy wyjaśnić, że ten termin *nie dotyczy* klientów, którzy używają technologii asystujących. Będziemy nadal realizować naszą wcześniej przedstawioną wizję dostępności Windows 10 i jesteśmy zobowiązani upewnić użytkowników technologii asystujących, że mają szansę zaktualizować system do Windows 10 za darmo." Więcej szczegółów Microsoft zamierza podać w przyszłości. Ogólnie zarysowany harmonogram firma udostępniła na blogu Microsoft On the Issues.

Windows 10 The Next Chapter

O co w zasadzie chodzi z tymi technologiami asystującymi? Z definicji są to technologie dla niepełnosprawnych. W przypadku systemu Windows mówimy o ułatwieniach dostępu, takich jak Narrator, Lupa czy Duży kontrast, a także o zewnętrznych aplikacjach, na przykład czytnikach ekranowych. W grudniu zeszłego roku CEO Microsoft, Satya Nadella, wiele mówił o dostępności, która stanowi "kluczową" wartość firmy. "Kiedy myślę o naszej misji, wkraczając w 2016 rok na myśl przychodzi mi to, w jaki sposób mamy uczynić produkty Microsoftu dostępnymi dla ponad miliarda ludzi na całym świecie i z różnymi zdolnościami. To nasz wspólny cel" - mówił Nadella. Windows 10 zostanie wyposażony w dodatkowe funkcje asystujące oraz poszerzone wsparcie dla już istniejących (np. lepsza integracja Lupy i Narratora z przeglądarką Edge, Pocztą i Kalendarzem czy aplikacjami Office). Także dostępność aktualizacji dla osób posługujących się tymi narzędziami będzie poszerzona. Na jakich zasadach? Tego dowiemy się zapewne niebawem.

Krzysztof Sulikowski
7 maja 2016, 21:03
7 951
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 maja 2016, 21:03
7 951
OdsłonyKomentarze

A czy ktoś mógłby mi wyjaśnić następującą kwestię. Mam legalnego Win7 (preinstalowany przez producenta laptopa) Za darmo aktualizuję go do win10. Co będzie jeśli np. w wrześniu będę chciał przeinstalować system na laptopie. Nośnik mam tylko z Win7 - skąd potem wezmę Win10 - oni gdzieś to zapamiętają i mój sprzęt zawsze będzie mógł pobierać Win10 za free?
SnejX, 9 maja 2016, 20:38
Po zaktualizowaniu do Windows 10 klucz z Win 7 też się aktualizuje i wtedy na tym kluczu można instalować W10 z obrazu pobranego ze stron MS.
Gość1, 9 maja 2016, 22:03
Tak, w takiej sytuacji trzeba będzie pobrać obraz ISO Windows 10 i zainstalować z nośnika: Jak przejść na Windows 10 po wygaśnięciu darmowej oferty?
Krzysztof Sulikowski, 10 maja 2016, 14:17
ok rozumiem, ale klucza nie mam nigdzie na wierzchu, on jest zaszyty gdzieś w recovery od tego laptopa.
SnejX, 11 maja 2016, 15:44
Przeczytaj jak odczytać klucz: http://m.softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.znalezc.i.odczytac.klucz.produktu.Windows,819
FaQa, 14 maja 2016, 15:19
Albo tym programikiem (od razu zczytuje tez klucze od office) https://sites.google.com/site/cakirbey/softkeyrevealer
artmin, 16 maja 2016, 10:42

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.