Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Niebieski ekran z nieznanym błędem? Sprawdź g...

Niebieski ekran z nieznanym błędem? Sprawdź go, skanując kod QR

Niebieski ekran śmierci... Któż nie klął na jego widok? Choć wraz z kolejnymi edycjami Windows coraz rzadziej spotykamy niepokojące BSOD-y, czasem zdarza nam się błąd, który trudno jest zidentyfikować. Dlaczego nasz system się wysypał? Microsoft znalazł nowy sposób, by wszystko stało się jasne.

Windows 10 wprowadził nową, nieco przyjaźniejszą formę niebieskiego ekranu. Zobaczymy na nim smutną buźkę i informację o tym, że wystąpił problem z komputerem, który musi uruchomić się ponownie. Jak zwykle otrzymujemy też kod błędu, na przykład "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO" lub "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR". Zwykle niewiele nam to mówi i - o ile zdążymy - zapisujemy kod na kartce lub robimy zdjęcie, by ręcznie przepisać go do wyszukiwarki, gdy system zostanie przywrócony. Rezultaty wyszukiwania często nie są satysfakcjonujące, dlatego Microsoft postanowił wprowadzić nowy sposób identyfikacji błędów.

Jak można zobaczyć na zdjęciu powyżej, Blue Screen Of Death wygląda znajomo. Zmieniła się jedynie jego dolna część, na której pojawił się kod QR oraz tekst "By znaleźć więcej informacji na temat tego problemu i możliwych rozwiązań, odwiedź http://windows.com/stopcode". Strona zawiera cenne wskazówki dotyczące błędów zatrzymania w różnych sytuacjach. Jednak to, co najbardziej nas interesuje, to wyświetlający się kod QR, który możemy sfotografować i zeskanować poprzez aplikację mobilną. Jak wynika z doświadczenia użytkowników, kod przenosi na tę samą stronę, tym niemniej istnieje możliwość, że w przyszłości będzie przekierowywał do strony z opisem konkretnego błędu.

Jak tłumaczy Microsoft, "Błąd typu niebieski ekran (nazywany także błędem zatrzymania) może wystąpić, jeśli z powodu problemu komputer zostaje nieoczekiwanie zamknięty lub ponownie uruchomiony. W przypadku błędu tego typu po włączeniu komputera na ekranie nie są wyświetlane elementy, takie jak menu Start lub pasek zadań. Zamiast tego może pojawić się niebieski ekran z komunikatem o wystąpieniu problemu i konieczności ponownego uruchomienia komputera". Więcej informacji znajdziemy w poradniku Microsoftu "Rozwiązywanie problemów typu niebieski ekran".

Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2016, 22:15
10 329
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2016, 22:15
10 329
OdsłonyKomentarze

Szkoda tylko że MS w W10M wyciął skaner kodów QR :/ To się nazywa trolling, tak?
ja, 12 kwietnia 2016, 00:27
Moze czas popracować nad wyeliminowaniem pojawiania się błedów w tym systemie który jakby nie było ma juz nascie lat doświadczenia a nie dodawac ficzery wizualne do ich prezentacji ?
Adam_gosc, 12 kwietnia 2016, 15:20
Ja mam caly czas niebieski ekran co robic pomozcie
Martin, 27 grudnia 2016, 17:18
Martin, jak naprawiłeś bo też mam
J, 16 września 2017, 17:22
a ja mam zielony ekran z w/w bledem
Grzegorz roman, 20 lutego 2018, 04:56
Zielony ekran oznacza po prostu, że korzystasz z testowej wersji Windows 10. Ma to ułatwić zadanie obsłudze technicznej.
Amadeusz Labuda, 20 lutego 2018, 10:00
Mnie wywala przy sluchaniu muzyki a po ponownym uruchomieniu internetu ograniczony i trzeba reset netu robic
Gosc, 25 marca 2018, 18:01

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.