Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview Build 14316 - list...

Windows 10 Insider Preview Build 14316 - lista poprawek i błędów

Dziś ukazał się nowy poglądowy build Windows 10, oznaczony numerem 14316. Zawiera on całą masę nowości funkcjonalnych, które za parę miesięcy ukażą się w "rocznicowej aktualizacji" Windows 10 Anniversary Update. Wszystkie nowe funkcje opisaliśmy dokładnie w newsie "Windows 10 Insider Preview Build 14316 - przegląd nowości". Jako że kompilacja ukazała się w Fast ring, nie jest pozbawiona błędów, ale też i poprawek. Zobaczmy, z czym możemy mieć do czynienia w trakcie użytkowania nowego builda.

Co poprawiono w buildzie 14316 dla PC:

 • Rozwiązano problem, który występował na niektórych PC z układami TPM (np. ASUS Zenbook UX31) i powodował przeskakiwanie dźwięku a także skokowy ruch w trakcie korzystania z trackpada. Było to związane z procesem w tle o nazwie tpm-maintenance.
 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem błędu w przypadku używania Hyper-V ze skonfigurowanym adapterem sieciowym w Virtual Switch.
 • Poprawki kosmetyczne otrzymał interfejs Wi-Fi. Ponadto rozwiązano problem z wyświetlaniem znaków w trakcie wpisywania hasła do Wi-Fi.
 • Rozwiązano problem, który powodował wysypywanie Eksploratora Windows w trakcie użytkowania aplikacji pełnoekranowych PowerPoint czy Remote Desktop na komputerach z wieloma monitorami.
 • Rozwiązano problem z Cortaną, która nie wyświetlała stron z Ustawień w wynikach wyszukiwania.
 • Po kliknięciu powiadomienia po zainstalowaniu aktualizacji w Windows Update zostaniemy przeniesieni do historii aktualizacji.
 • Rozwiązano problem z przemieszczającymi się czasem ikonami aplikacji desktopowych (Win32) w menu Start po zaktualizowaniu do nowego builda.
 • Rozwiązano problem z opcjami "Zaktualizuj i uruchom ponownie" i "Zaktualizuj i zamknij", które nie zawsze rozpoczynały pobieranie aktualizacji.

Lista znanych błędów w buildzie 14316 dla PC:

 • Emulator Windows 10 Mobile i HoloLens w Visual Studio nie będzie działał z uwagi na błąd w uwierzytelnianiu. Deweloperzy, którzy chcą koniecznie korzystać z tych emulatorów, powinni tymczasowo przejść do Slow ring i nie pobierać tego builda.
 • Microsoft nadal pracuje nad problemami z Narratorem i innymi aplikacjami działającymi jako czytniki ekranu, które nie są w stanie przeczytać tekstu z Feedback Hub, Cortany i innych aplikacji.
 • Podczas pobierania dużych plików w Microsoft Edge proces może zatrzymać się na 99%. Można to tymczasowo obejść, zmieniając nazwę pobranego pliku po zamknięciu przeglądarki. Pliki wówczas nie są automatycznie sprawdzane, więc powinny pochodzić z zaufanych źródeł (tym niemniej możemy je przeskanować programem antywirusowym).
 • W niektórych przypadkach próba uruchomienia Trybu deweloperskiego może wysypać aplikację Ustawienia. Można wtedy użyć innej metody przejścia na ten tryb.
 • Powiadomienia z niektórych aplikacji mogą wyświetlać jedynie ikonę, lecz w Centrum Akcji zobaczymy już cały tekst.

To już wszystko, co na temat builda 14316 opublikował Microsoft. Gdybyście znaleźli nieznane dotąd nowości, możecie podzielić się nimi w komentarzach!

Krzysztof Sulikowski
6 kwietnia 2016, 21:55
3 195
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 kwietnia 2016, 21:55
3 195
OdsłonyKomentarze

1/Przeglądarka EDGE nie zawsze jest możliwa do otwierania.Nie znam powodu. 2/Nie mogę usunąć przeglądarki EXPLORER /MSN/ ! 3/System nie pozwala mi instalować różne programy.Skutecznie blokuje !!! np.Program Debut Video Capture software i inne tego typu.
Marian Świątkowski, 11 kwietnia 2016, 10:06
Nie naprawiono błędu który polega na BSOD-zie podczas obsługiwania Rersoft Accelerator Desktop Emulator. Błąd jest w pliku sakier.dfc który został zcachowany po awarii. Rozwiązaniem problemu jest wszytk o w pliku cache.sys odinstalować i spróbować Persvoning Leviner Desktop. Najpierw musimy usunąć dane kontaktowe i systemu Emulator Option Spacing Rersoft of Technologies Groups oraz Rersoftu insiderowskiego z plikidm systemowym. Następnie skopiuj inny build ksa. 14315.
Debunator, 26 czerwca 2016, 08:42

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.