Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ciemny układ kolorów w Windows 10 Anniversary...

Ciemny układ kolorów w Windows 10 Anniversary Update

Jeżeli uważnie śledziliście przebieg minionego BUILD 2016 lub Edge Web Summit, możliwe, że natknęliście się na drobne wzmianki o ciemnej kompozycji w Windows 10. Nowy raport od Thurrott.com potwierdza, że będzie to jedna z nowości w zbliżającej się "rocznicowej" aktualizacji systemu. Obok poprawionego wsparcia dla piór dotykowych, zaktualizowanego menu Start i Centrum Akcji, Anniversary Update dostarczy długo wyczekiwanej czerni, która może zastąpić wszechobecną biel.

O ciemnej kompozycji wizualnej po raz pierwszy wspomniał Gabe Aul, szef programu Windows Insider. Udało się ustalić, że funkcja ta jest już testowana w wewnętrznych kompilacjach Microsoftu - można ją po prostu włączyć w menu Ustawienia. Gdy przełączymy się na ów schemat, dosłownie cały Windows stanie się ciemny, niemal całkowicie czarny. Dziś można to uzyskać dla paska zadań, menu Start czy - po części - koloru wiodącego. Nowy schemat rzuci cień na pozostałe elementy interfejsu. Jak to wygląda? Zobaczcie zrzut ekranu:

Użytkownicy zyskają możliwość przełączenia się na ciemny układ w menu Ustawienia - Kolory. Jest to funkcja, którą smartfony z Windows Phone/Windows 10 Mobile posiadają od lat. Była już dostępna w czasach Windows Phone 7. Teraz będzie można włączyć ją na platformie desktop. Jeśli jednak nie chcecie czekać do wakacji, istnieje możliwość samodzielnego przełączenia się na ciemny schemat. Nie jest to tak proste jak przełączenie jednej opcji w Ustawieniach i wymaga edycji rejestru (zobacz poradnik w j. angielskim). Z tej metody korzystamy na własną odpowiedzialność.

Wielu użytkowników spędza przed ekranem długie godziny, a odpowiednio dobrane kolory - obok posiadania walorów estetycznych - mogą zmniejszyć zmęczenie oczu. Z takiego rozwiązania korzysta się często w edytorach tekstowych czy nawet multimedialnych. Rozciągnięcie tego na cały systemu wydaje się naturalną konsekwencją. Pytanie tylko, dlaczego tak późno?

Krzysztof Sulikowski
5 kwietnia 2016, 13:07
2 663
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 kwietnia 2016, 13:07
2 663
OdsłonyKomentarze

ooo tak tej funkcji zdecydowanie brakowało, nieważne ze windows wywala blu skrinami podczas pracy , ale za to jak w przerwach będzie działał to w czarnym kolorze, gratulacje dla panów z Redmond....
Gosc123, 6 kwietnia 2016, 18:48
zróbcie coś takiego ze swoim portalem
ślepy, 22 kwietnia 2016, 01:27

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.