Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Centrum akcji z interfejsem kart i powiadomie...

Centrum akcji z interfejsem kart i powiadomieniami z Androida

Lada chwila rozpoczynamy relację na żywo z ostatniego dnia BUILD 2016, tymczasem zostało jeszcze do powiedzenia parę słów na temat wcześniejszych zapowiedzi. Tym razem znów pochylimy się nad nadchodzącym Anniversary Update. Wiemy już, że planowane są zmiany interfejsu menu/ekranu Start, a do Centrum akcji i Cortany wprowadzony zostanie interfejs kart (Card UI). To jednak nie wszystko...

Centrum akcji zyska ujednolicony wygląd w wersji na komputery PC i mobilnej. Co w przypadku, gdy nie mamy smartfona z Windows 10 Mobile? Nic straconego. Microsoft zapowiedział, że powiadomienia z Androida mogą trafiać do Centrum akcji na PC - wszystko to za pośrednictwem Cortany, która na tym poziomie połączy obie platformy. Ważne jest podkreślenie, że mózgiem całej operacji jest właśnie Cortana, którą w tym celu - rzecz jasna - należy zainstalować na telefonie z Androidem. Z racji, że mamy do czynienia z różnymi platformami, możemy obawiać się bałaganu w powiadomieniach. Nic podobnego. Zintegrowane powiadomienia napędza chmura. Jeśli usuniemy powiadomienie na jednym urządzeniu, przestanie ono być widoczne także na pozostałych.

W lipcowej aktualizacji Windows 10 pojawią się też widżety dla Centrum akcji. Pozwoli to deweloperom dostarczać powiadomienia z wykorzystaniem API ich aplikaci, oferować treści multimedialne i nie tylko. Powiadomienia tego rodzaju będą oczywiście interaktywne, co w wybranych przypadkach oznacza możliwość bezpośredniego odpowiadania na wiadomości czy wykonywania innych akcji - bez konieczności wychodzenia z panelu. Microsoft zapowiedział też ujednolicony szablon, współpracujący z dynamicznymi kafelkami, powiadomieniami toast i innymi rodzajami powiadomień. Ponadto funkcja o nazwie Notification Listener będzie nadzorować synchronizację treści na kafelkach i w powiadomieniach. Nieco więcej na temat nowego interfejsu pisaliśmy wcześniej: Redstone: Centrum akcji i Cortana z interfejsem kart.

Przypomnijmy, że dziś trzeci dzień konferencji BUILD 2016 i wracamy do Was z kolejnymi newsami. Zapraszamy też do zapisu relacji z pierwszego dnia konferencji i prześledzenia naszej relacji na żywo z dnia drugiego. Zostańcie z nami, bowiem już niedługo zaczynamy relację z ostatniego dnia konferencji!

Krzysztof Sulikowski
1 kwietnia 2016, 17:46
1 906
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 kwietnia 2016, 17:46
1 906
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.