Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nadchodzą zmiany w menu Start. Co o nich sądz...

Nadchodzą zmiany w menu Start. Co o nich sądzicie?

Microsoft zapowiedział Windows 10 Anniversary Update - pierwszą dużą aktualizację nowego systemu w rocznicę jego premiery. Jak zwykle w przypadku takich aktualizacji bywa, zostanie wprowadzonych kilka zmian w obrębie UX i UI (doświadczenia użytkownika i interfejsu). Zmiany przypadną też w udziale menu i ekranowi Start. Zmieni się kolejność elementów i wyświetlanie wszystkich aplikacji.

Na początek spójrzmy na planowany/nadchodzący wygląd ekranu Start. Lista wszystkich aplikacji przywodzi tu na myśl Windows 8.1. Oczywiście takiego widoku uświadczymy tylko w Trybie tabletu w Windows 10. Lista zamienia się tu w pełnoekranowe doświadczenie. Wydaje się to dużo wygodniejsze, jeśli korzystamy z ekranu dotykowego. Jak pisze Microsoft, zmiany będą wprowadzone w dwóch obszarach: dla pełnoekranowej listy Wszystkich aplikacji w trybie tabletu i poprzez połączenie widoku list Często używanych i Wszystkich aplikacji. Poniżej dla porównania aktualna i nadchodząca wersja ekranu:

Druga propozycja jest adresowana do użytkowników PC. Jak tłumaczy Microsoft, "Lista Wszystkich aplikacji jest kluczowa dla zrozumienia, które aplikacje posiadamy na urządzeniu. Podnieśliśmy ją w górę interfejsu, by zredukować klikanie i przewijanie. Dzięki temu dostęp do aplikacji jest łatwiejszy". Jak zobaczymy na poniższym porównaniu, ikony użytkownika, ustawień i zasilania przeniesiono w lewo, by były widoczne również w trakcie przeglądania listy Wszystkich aplikacji:

Ponadto Microsoft zapowiedział, że przełączanie między widokiem przypiętych kafelków i Wszystkich aplikacji stanie się łatwiejsze. Cóż, zmiany nie wydają się zbyt inwazyjne, a mogą podnieść komfort pracy wielu użytkowników (Microsoft powołuje się tu na ich feedback). A Wy, drodzy czytelnicy, co sądzicie o zmianach w menu Start?

Krzysztof Sulikowski
1 kwietnia 2016, 15:44
4 332
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 kwietnia 2016, 15:44
4 332
OdsłonyKomentarze

No tak... jak już nie potrafią stabilności w W10 poprawić o W10P nie wspominając to przynajmniej interfejs poprawią, na tym się nie trzeba dobrze znac.
Adam, 2 kwietnia 2016, 10:59
Po co te kafelki na kompie są nieprzejrzyste nieczytelne brak im kolorów nie wiadomo co jest co żeby je odróżnić trzeba się przyjrzeć i skupić są nieczytelne dla osób rzadko korzystających z kompa
Andi, 3 kwietnia 2016, 11:12
Pierwszy obrazek pokazuje ze idą dobrą drogą. Kafle chcą zamienić na znany wcześniej widok listy (ikona + opis). Pełnia szczęścia będzie, jak mniemam, dopiero w kolejnej aktualizacji kiedy dojdą do widoku szczegółów, czyli do normalności.
Paweł, 3 kwietnia 2016, 17:39
A tak na marginesie sobie myślę... Tysiące programistów i architektów zatrudnianych przez Microsoft pierdzących w stołki tylko tyle potrafią zdziałać przez te bodajże pół roku?
Paweł, 3 kwietnia 2016, 17:45
Kolejne spojrzenie na nowe menu Start: http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/16076,Zobacz-w-akcji-Menu-Start-z-nowym-hamburger-menu.aspx
KS, 4 kwietnia 2016, 16:04

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.