Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Azure z mocnym akcentem na Internet Przedmiot...

Azure z mocnym akcentem na Internet Przedmiotów

Dane liczbowe już za nami, teraz czas spojrzeć na Azure od strony praktycznej. Pakiet usług w chmurze Microsoftu jest szeroki, ale w tym momencie uwagę poświęcimy przede wszystkim segmentowi IoT. Internet Przedmiotów rośnie w siłę, a Microsoft kładzie w nim wielkie nadzieje. Dotyczy to zarówno dostępności usług Azure IoT dla deweloperów, jak i współpracy z wielkimi producentami i organizacjami.

By umożliwić firmom połączenie ich czujników IoT z mocą obliczeniową chmury, Microsoft udostępnił pakiet Azure IoT Suite. Z jednej strony na scenie przedstawiono partnerów, którzy z pakietu już korzystają, z drugiej zaś padły słowa o jego dostępności dla wszystkich zainteresowanych: "Naszą misją jest umocnienie każdej osoby i firmy na świecie, a jednym z najbardziej przekształcających firmy trendów jest Internet of Things. Nazywamy go Internetem Twoich przedmiotów, a dziś na AzureCon przedstawiliśmy dwie zapowiedzi, które pomogą naszym klientom szybko i łatwo pozyskać ich niewykorzystane [nieprzetworzone] dane, stworzyć nową inteligencję i w sposób całościowy przekształcić ich biznes". W tym kontekście padły dziś dwie zapowiedzi:

  • Dostępność Microsoft Azure IoT Suite: pakiet jest już dostępny do wykupienia. Oferuje on prekonfigurowane już rozwiązania wbudowane w platformę Microsoft Cloud.
  • Nowy Microsoft Azure Certified dla programu IoT: by rozwiązania IoT działały sprawnie i szybko, Azure Certified dla IoT pozwala klientom szybko zidentyfikować podzespoły i oprogramowanie i zweryfikować je pod kątem pracy z usługami Azure IoT

Microsoft przedstawił dziś kilka interesujących przykładów zastosowania mocy obliczeniowej chmury. We współpracy z serwisem Accuweather i przy wykorzystaniu Microsoft Azure Cloud Services możliwe stanie się szybkie prognozowanie pogody i ostrzeganie o zagrożeniach. Kolejnym wielkim partnerem jest tu BMW. Jego oparta na Azure platforma Open Mobility Cloud wspomoże klientów za kółkiem. Przy wykorzystaniu Azure i czujników IoT firma zapewni kierowcom wyższy stopień integracji urządzeń (np. smartfonów) z samochodem i innymi urządzeniami IoT. Aplikacja o nazwie BMW Connected działać ma na urządzeniach przenośnych, ma pomagać zarządzać czasem i planem podróży. To inteligentna nawigacja samochodowa i asystent czasu w jednym. Użytkownik będzie otrzymywać powiadomienia o stanie dróg, sugestie nawigacyjne związane z kalendarzem czy alarmy typowe dla samochodu. To na razie jedynie wprowadzenie.

Nadal pozostajemy w temacie motoryzacji. Microsoft udostępnił MyDriving IoT - opartą na chmurze platformę usług i aplikacji, które potrafią analizować samochodowe dane telemetryczne zarówno w czasie rzeczywistym, jak i na potrzeby statystyk długoterminowych. By nie być gołosłownym, Microsoft udostępnił w repozytorium GitHub otwartoźródłową (a jakże!), przykładową aplikację MyDriving – An Azure IOT and Mobile Sample Application wraz ze szczegółową dokumentacją. Ma to zademonstrować, jak stworzyć skalowalną aplikację mobilną z wykorzystaniem czujników IoT i przetwarzaniem danych w chmurze.

IoT

Ostatnia wiadomość z pewnością zainteresuje "budowniczych". Microsoft rozpoczął sprzedaż zestawów Microsoft Azure Starter Kits. Są to certyfikowane układy IoT wyposażone w czujniki i inne podzespoły. Dzięki przyjaznym samouczkom łatwo można stworzyć własne urządzenie IoT i połączyć je z platformą Azure. Ceny są równie "starterowe" i rozpoczynają się od 50 dolarów.

Za moment kolejne newsy, tymczasem zapraszamy do zapisu relacji z pierwszego dnia konferencji i śledzenia naszej relacji na żywo z dnia drugiego.

Krzysztof Sulikowski
31 marca 2016, 20:32
1 286
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
31 marca 2016, 20:32
1 286
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.