Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Continuum z nowym sposobem synchronizacji urz...

Continuum z nowym sposobem synchronizacji urządzeń z Windows 10

Jutro po 17:30 rozpoczynamy relację z dorocznej konferencji BUILD, najważniejszego wydarzenia w kalendarzu Microsoftu. Jednym z ważniejszych tematów będzie przyszłość Continuum - interfejsu, który zamienia telefon w miniaturowy PC, a PC w tablet. W harmonogramie widnieje już sesja dotycząca Continuum for Phones, tymczasem wygląda na to, że Microsoft planuje rozszerzyć możliwości interfejsu także pod kątem innych urządzeń.

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, Microsoft planuje wzbogacenie Continuum o funkcję, przypominającą "OS X Handoff". Jest to funkcja, która pozwala na rozpoczęcie tworzenia dokumentu, wiadomości e-mail czy wiadomości tekstowej na jednym urządzeniu i dokończenie na innym. Może to wyglądać w następujący sposób: pracujemy nad dokumentem Word na naszym PC, a następnie uruchamiamy Word na telefonie i wybieramy opcję 'rozpocznij tam, gdzie zakończyłem'. O takim rozwiązaniu pisaliśmy szerzej w zeszłym tygodniu, kiedy do sieci trafił opatentowany przez Microsoft PhonePad, czyli sposób na takie połączenie różnego typu urządzeń, by treści z jednego wyświetlać na ekranie kolejnego, mając na uwadze oszczędność energii i transferu.

Nowa funkcja ma pojawić się w nadchodzącej aktualizacji Redstone dla Windows 10. Oczywiście jej działanie nie będzie zarezerwowane dla dokumentów Office. Jak donoszą raporty, możliwe będzie zapisanie stanu komputera PC czy też konkretnych aplikacji, a następnie przywrócenie owego stanu na telefonie i rozpoczęcie pracy w punkcie, w którym ją skończyliśmy. Taki przepływ danych ma obejmować wszystkie urządzenia z Windows 10 i zapewnić płynność w przechodzeniu z jednego do drugiego.

Zapowiedź ta dowodzi, że integracja między różnymi (aczkolwiek w pewnym sensie podobnymi) urządzeniami z Windows 10 będzie pogłębiona. Jaką rolę odegra tu interfejs Continuum? Jak w praktyce będzie się prezentować tajemniczy PhonePad? Tego dowiemy się w najbliższych dniach. Przypomnijmy - od jutra zaczynamy relację na żywo z BUILD 2016. Na łamach CentrumXP.pl znajdziecie zarówno najświeższe informacje z konferencji, jak i dłuższe podsumowania.

Krzysztof Sulikowski
29 marca 2016, 15:14
2 085
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 marca 2016, 15:14
2 085
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.