Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Hub wszedł na rynek z niemałym pośliz...

Surface Hub wszedł na rynek z niemałym poślizgiem

Surface Hub został zapowiedziany w styczniu ubiegłego roku, a przedsprzedaż rozpoczęła się w lipcu. Pierwotnie ten ogromny i nafaszerowany podzespołami ekran dotykowy miał wejść na rynek we wrześniu. Po serii problemów premierę przełożono na 1 stycznia tego roku. Tego terminu także nie udało się dotrzymać, a urządzenie ostatecznie zaczęto wysyłać dopiero w miniony piątek.

Pomimo dwóch poważnych opóźnień w dostawie Microsoft jest pełen entuzjazmu: "Nie tylko wypuszczamy potężne urządzenie. Udostępniamy wzbogacające zespoły rozwiązanie, które uczyni spotkania bardziej produktywnymi, zmodernizuje środowiska pracy i pozwoli ludziom lepiej zarządzać danymi. Zaprojektowaliśmy Surface Hub od podstaw dla piór i dotyku, i dołączyliśmy najlepsze funkcje współpracy i bezpieczeństwa z Windows 10, Skype dla Firm, Office, OneNote i aplikacji Universal Windows". Surface Hub powstał z myślą o salach konferencyjnych i wykładowych, gabinetach i biurach, siłą rzeczy jest dedykowany firmom i organizacjom. Microsoft wspomina o takich segmentach, jak opieka zdrowotna, przemysł, motoryzacja, konsultacje, obrona, finanse, edukacja czy projektowanie.

Hub

Mówiąc krótko, Microsoft widzi przyszłość pracy zespołowej w Surface Hub. Z technologii korzystały już takie organizacje, jak AstraZeneca, Children’s Hospital of Philadelphia czy SHoP Architects. Z przeprowadzonych badań wynika, że wyposażając salę w Surface Hub, firma może zaoszczędzić sporo czasu i kosztów, a także poprawić bezpieczeństwo. Badania wykazały też, że "firmy, które przeprowadziły spotkania z wykorzystaniem Surface Hub jako platformy do prezentacji i współpracowały z klientami, osiągnęły poprawę sprzedaży rzędu 20% wśród tych klientów". Microsoft odnajduje wiele zastosowań swojego produktu, w tym modelowanie 3D i CAD, analizowanie wideo, prowadzenie burzy mózgów czy sesji głosowań. Buzz Radar, FluidMath, Mediator by Interknowlogy, MURAL, Power BI, Sensavis The 3D Classroom, Portal Mindmap by HeadCandy, Stormboard for Surface Hub, TechSmith Loop, SharpCloud, tuServ by Black Marble, Virbeya czy XOS ThunderCloud to tylko wybrane aplikacje, które mogą wykorzystać potencjał Surface Hub.

Hub

Choć już wiele miesięcy temu wyrażano nadzieję, że gigantyczne tablety stanieją, prognozy okazały się chybione. Przeciwnie - Surface Hub stał się droższy, niż pierwotnie zakładano. W zależności od wersji (55- lub 84-calowy ekran), Surface Hub to wydatek rzędu 8999 i 21999 dolarów. Klienci, którzy skorzystali z wcześniejszej oferty przedsprzedaży, za obie wersje zapłacili odpowiednio 2000 dolarów mniej.

Krzysztof Sulikowski
28 marca 2016, 12:22
1 458
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 marca 2016, 12:22
1 458
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.