Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sharepoint Server 2016 - przetestuj za darmo ...

Sharepoint Server 2016 - przetestuj za darmo wersję RTM

Dziś ważny dzień w historii SharePoint. Nowe możliwości dla użytkowników, profesjonalistów IT i administratorów oraz wsparcie dla rozwiązań hybrydowych - ukazała się pełna wersja RTM (Release to Manufacturing) SharePoint Server 2016. Oznacza to również powszechną dostępność wyszukiwania hybrid cloud także dla klientów SharePoint Server 2013 - zawartość na żądanie oraz pochodząca z Office 365 będzie brana pod uwagę i przekazywana na jednej liście wyników.

Na stronach SharePoint przechowuje się miliardy dokumentów. Od ponad dekady serwis uchodzi za centralny punkt zarządzania zawartością i współpracy nad dokumentami. Microsoft przyznaje, że w ramach "wynalezienia produktywności na nowo jego misją jest uczynienie SharePoint prostszym, bardziej mobilnym, inteligentniejszym i bezpieczniejszym narzędziem, będącym integralną częścią Office 365". W tym roku SharePoint otrzymał wiele znaczących innowacji w kontekście doświadczenia użytkownika (UX), współpracy nad dokumentami, rozszerzeń mobilnych i usprawnień samej platformy.

Microsoft podkreśla rolę, jaką w kształtowaniu produktu odegrali testerzy: "tysiące użytkowników i profesjonalistów IT dostarczało feedbacku poprzez UserVoice, nasze fora, kanały społecznościowe i nasz Technology Adoption Program (TAP). Wasz głos - w połączeniu z tym, czego nauczyliśmy się prowadząc SharePoint w Office 365 - czyni SharePoint Server 2016 najbardziej niezawodnym, skalowalnym, bezpiecznym i wysoce wydajnym wydaniem SharePoint Server w historii". Firma zapowiada też ujawnienie dalszych planów, dotyczących platformy. Harmonogram zmian - zarówno dla SharePoint, jak i OneDrive dla Firm, w chmurze (Office 365) i na żądanie - zostanie przedstawiony 4 maja tego roku w serii webcastów The Future of SharePoint. Rejestracja jest już dostępna.

By dowiedzieć się więcej na temat tegorocznej wersji SharePoint, możemy pobrać dedykowany podręcznik SharePoint Server 2016 Overview Guide (tylko w wersji angielskiej) oraz próbną wersję SharePoint Server 2016 RTM (dostępna w polskiej wersji językowej). Oprogramowanie z Microsoft Volume Licensing Service Center będzie można pobrać na początku maja.

Krzysztof Sulikowski
15 marca 2016, 18:12
1 753
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 marca 2016, 18:12
1 753
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.