Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Korzystasz z Evernote? Możesz przenieść swoje...

Korzystasz z Evernote? Możesz przenieść swoje notatki do OneNote

OneNote stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi do sporządzania notatek i osiągnął wysokie oceny na praktycznie każdej platformie, w tym Mac (4+ w App Store), Android (4,0), Windows (4,3) i iOS (4,5). Microsoft powołuje się na feedback od użytkowników konkurencyjnego Evernote, którzy są zainteresowani migracją do OneNote, ale nie mogą jej przeprowadzić z uwagi na spore ilości danych, zapisanych w aplikacji. Nowe narzędzie rozwiązuje ten problem.

Dziś kolejna bariera została zniesiona i możliwe stało się przeniesienie zawartości Evernote do OneNote. Odpowiada za to narzędzie o nazwie OneNote Importer, dostępnie na razie tylko dla platformy Windows. Migracja danych jest możliwa dzięki podobnemu charakterowi obu aplikacji: "OneNote i Evernote są pod wieloma względami podobne, ale sądzimy, że docenicie możliwości, które oferuje OneNote, wliczając w to dające pełną wolność arkusze, gdzie możecie łączyć tekst, obrazy, dokumenty, pismo odręczne, dźwięk, wideo i nie tylko; darmowy dostęp offline i nielimitowane comiesięczne aktualizacje" - pisze Microsoft. Importowanie danych odbywa się w kilku prostych krokach. Jak można się do tego zabrać? Spójrzcie na wideo poniżej.

By rozpocząć importowanie danych z Evernote, będziemy potrzebować komputera z systemem Windows 7 lub nowszym. Gdy notki zostaną zaimportowane, zsynchronizują się ze wszystkimi urządzeniami użytkownika, także z systemami OS X, iOS i Android. By przyspieszyć proces przenoszenia, zaleca się instalację Evernote na komputerze z Windows. Microsoft radzi też zalogować się do Evernote i upewnić się, że ostatnie notatki zostały zsynchronizowane przed dokonaniem importu. Microsoft przygotował specjalną stronę zatytułowaną Przechodzenie od programu Evernote do programu OneNote. Znajdziemy tam krótki opis dla początkujących użytkowników: "Bez obaw, zaimportujemy Twoje notatki. Cieszymy się, że planujesz przejście do programu OneNote. Należy on do rodziny produktów Office, więc już od początku będzie wyglądać znajomo. Jest też całkowicie bezpłatny".

Narzędzie do importowania pobierzemy za darmo ze strony OneNote.com. Na razie jest ono dostępne w wersji preview, co oznacza, że pewne jego funkcjonalności (jak choćby wspomniane wsparcie dla iOS i Androida) są ograniczone lub niedostępne.

Krzysztof Sulikowski
11 marca 2016, 23:40
4 573
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 marca 2016, 23:40
4 573
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.