Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

"Zerwij z Oracle". Microsoft rozdaje darmowe ...

"Zerwij z Oracle". Microsoft rozdaje darmowe licencje SQL Server

W związku ze zbliżającą się premierą SQL Server 2016 (obecnie dostępna jest tylko wersja poglądowa - Release Candidate) Microsoft poczynił kilka niecodziennych działań. Jak informowaliśmy kilka dni temu, SQL Server otrzymał wsparcie dla Linuksa - na razie na poziomie preview; pełne wsparcie zostanie wprowadzone w przyszłym roku. Kolejne nietypowa oferta skierowana została do użytkowników baz danych Oracle. Microsoft proponuje im bezpłatne przejście na swoją platformę.

"Zerwij z Oracle" - takim dość agresywnym sloganem Microsoft promuje swoją nową ofertę. Jest ona kierowana do subskrybentów Software Assurance, a więc programu licencyjnego przeznaczonego dla większych firm. Oprócz darmowej licencji Microsoft zapewnia bezpłatne szkolenia z SQL Server dla administratorów baz danych i dofinansowanie procesu migracji. "Uwolnij się od drogich rozwiązań bazodanowych z tajemniczymi, frustrującymi planami cenowymi i niespodziewanymi dodatkami. Dzięki SQL Server osiągniesz przełom w zakresie wydajności dla stacji roboczych, dostępność o kluczowym znaczeniu, analitykę biznesową i zaawansowane narzędzia analityczne - wszystko w jednym pakiecie. Oferta obejmuje usługi wsparcia, które pomogą w migracji, oraz dostęp do SQL Server Essentials dla treningu Oracle Database Administrator" - zachęca Microsoft.

SQL Server 2016

Microsoft także na swoim oficjalnym blogu powołuje się na badania, z których wynika, że "w porównaniu do Oracle obecnie klienci mogą zaoszczędzić nawet do 10 mln dolarów w skali trzech lat, korzystając z tradycyjnych hurtowni danych, integracji danych, analityki biznesowej i zaawansowanych analitycznych stacji roboczych". Program "break free" ma ułatwić klientom konkurencyjnej platformy migrację do SQL Server 2016 i oszczędności kosztów. Szczególnie zachęcani są użytkownicy konkurencyjnych systemów zarządzania relacyjną bazą danych (RDBMS), takich jak właśnie Oracle.

SQL Server 2016

Czas trwania oferty jest ograniczony i można z niej skorzystać tylko do 30 czerwca tego roku. W porównaniu do krytykowanych modeli subskrypcji Oracle jest to oferta, pozwalająca drastycznie zredukować koszta. Warto też wziąć pod uwagę, że klienci objęci programem Software Assurance już teraz otrzymują znaczne rabaty (w odniesieniu do pełnych kosztów licencji), często negocjowane indywidualnie, dlatego też skorzystanie z darmowej oferty może nie wydawać się tak ekstremalną oszczędnością, tym niemniej jest to godna uwagi alternatywa.

Krzysztof Sulikowski
11 marca 2016, 21:37
3 238
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 marca 2016, 21:37
3 238
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.