Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

OneNote ułatwi życie nauczycielom. Co potrafi...

OneNote ułatwi życie nauczycielom. Co potrafi Notes Zajęć?

Laptopy i tablety na wielu salach wykładowych wyparły zeszyty i drukowane materiały. Wygoda, łatwa praca z danymi i dobra organizacja to tylko niektóre zalety nowego sposobu pracy naukowej. Uczniowie, studenci i wykładowcy korzystają z szerokiego wachlarza programów do sporządzania notatek, wliczając w to zarówno proste, jak i rozbudowane edytory tekstu, a także specjalizujące się w notatkach aplikacje jak OneNote. Klasyczne możliwości programu zostały jednak znacznie rozszerzone, o czym przekonacie się w dalszej części wpisu.

Oszczędź czas. Organizuj. Współpracuj z uczniami. - takimi słowami zachęca nas nowy dodatek o nazwie Class Notebook. Jak uważa Microsoft, dodatek został wymyślony, by fundamentalnie zmienić spojrzenie na dokumenty i tryb pracy w klasach. "Notesy zajęć w programie OneNote udostępniają osobisty obszar roboczy dla każdego ucznia, bibliotekę zawartości materiałów informacyjnych i obszar współpracy na potrzeby lekcji i kreatywnych działań. Ten nowy dodatek dla klasycznego programu OneNote (2013 lub 2016) opracowano, aby ułatwić nauczycielom oszczędzanie czasu i jeszcze wydajniejsze korzystanie z notesów zajęć. Dodatek obejmuje rozpowszechnianie sekcji i stron, szybki przegląd prac uczniów, łatwiejszy dostęp do aplikacji Notes zajęć oraz linki do świetnych profesjonalnych narzędzi programistycznych" - głosi opis dodatku, dostępnego w 43 wersjach językowych (w tym j. polski) dla 61 rynków na całym świecie.

Notes zajęć pozwala uporządkować zawartość kursu i plany lekcji we własnym notesie cyfrowym. OneNote oferuje zaawansowane funkcje wyszukiwania, wliczając w to tekst na obrazach i pismo odręczne. Notesy zapisują się automatycznie i można je przeglądać zarówno online, jak i offline. Druga ważna funkcja dodatku to tworzenie i prowadzenie interakcyjnych lekcji. "Zgromadź zawartość sieci Web i osadź istniejące lekcje w notesie zajęć, aby utworzyć niestandardowe plany lekcji. Dołącz nagrania audio i wideo, aby utworzyć interesujące, interakcyjne lekcje dla uczniów. Za pomocą zaawansowanych narzędzi do rysowania uczniowie mogą wyróżniać treść, dodawać adnotacje do slajdów, szkicować diagramy i sporządzać odręcznie notatki. Notes zajęć ułatwia zbieranie prac domowych, testów, egzaminów i materiałów informacyjnych. Uczniowie pobierają swoje zadania z biblioteki zawartości. Koniec z drukowaniem materiałów na zajęcia" - głosi opis. Ostatnią z kluczowych opcji jest współpraca i wyrażanie opinii. Nauczyciel może pisać bezpośrednio w prywatnych notesach uczniów. Istnieje też opcja pracy w grupach dzięki łączeniu notesów. Uczeń może wreszcie dodać znacznik w swojej notatce, by zapytać lub poprosić o radę nauczyciela w razie wątpliwości.

"Notesy zajęć czynią z OneNote idealne rozwiązanie dla pracy w czasie rzeczywistym w nowoczesnej klasie XXI wieku" - podsumowuje Microsoft. By wypróbować nowy dodatek, należy pobrać go do klasycznego programu OneNote i zalogować się na stronie Notes zajęć w programie OneNote.

Krzysztof Sulikowski
8 marca 2016, 19:44
8 934
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 marca 2016, 19:44
8 934
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.