Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

SQL Server 2016 dostępny dla systemów Linux

SQL Server 2016 dostępny dla systemów Linux

Wielu z nas z niedowierzaniem patrzyło na entuzjazm, z jakim Microsoft wita systemy linuksowe w swojej chmurze Azure. Wsparcie dla konkurencyjnej platformy znacznie się poszerzyło na wielu obszarach - od Azure IoT Hub, poprzez wirtualizację, kończąc na wystawianiu certyfikatów MCSA: Linux on Azure. Najnowszy krok w stronę integracji z Linuksem przypadł w udziale systemowi zarządzania bazą danych Microsoft SQL Server.

Już niebawem platforma SQL Server 2016 będzie dostępna dla użytkowników Linuksa, co pozwoli uzyskać spójną platformę danych pomiędzy Windows Server i Linuksem, a także usługami na żądanie w chmurze. Poglądowa wersja usługi z jej kluczowymi funkcjami jest już dostępna dzisiaj, natomiast pełne wsparcie zostanie zapewnione w połowie 2017 roku. "SQL Server na Linuksa dostarczy klientom jeszcze większej elastyczności w ich rozwiązaniu bazodanowym. Wydajność o kluczowym znaczeniu, wiodący w przemyśle TCO, najlepsza w swojej klasie ochrona i innowacje w hybrydowej chmurze - jak Stretch Database, która pozwala klientom na dostęp do danych na żądanie i w chmurze, gdy tylko sobie tego życzą i przy niewielkich kosztach - wszystko to jest integralną częścią [zestawu]" - mówi Scott Guthrie z grupy Cloud and Enterprise w Microsoft.

Linux

Wsparcie dla SQL Server przypadło do gustu firmie Red Hat, wydawcy komercyjnej dystrybucji Linuksa o tej samej nazwie. "Wierzymy, że nasi klienci powitają te wiadomości i z zadowoleniem będą patrzeć na wciąż rosnące inwestycje Microsoftu w obszarze Linuksa. Jako że zbudowaliśmy głębokie partnerstwo oparte na chmurze hybrydowej, obejmujące nie tylko Linuksa, ale i oprogramowanie pośredniczące [middleware] i PaaS [platformę jako usługę], jesteśmy podekscytowani rozszerzając tę współpracę o SQL Server dla Red Hat Enterprise Linux, dostarczający klientom biznesowym rosnącego asortymentu w obszarze baz danych" - tłumaczy Paul Cormier z Red Hat.

Skąd tak duże wsparcie Microsoftu dla Linuksa? W ostatnich latach doszło do tylu zmian w sektorze usług, zwłaszcza tych w chmurze, że dostawcy systemów nie mogą dłużej udawać, że konkurencja nie istnieje. Zamiast deprecjonować się nawzajem, firmy stawiają na współpracę. W ten sposób produkty i rozwiązania Microsoftu mogą trafić do szerszej bazy odbiorców, zwłaszcza że wielu klientów biznesowych decyduje się na komercyjne dystrybucje linuksowe. Na koniec Scott Guthrie przypomina o ostatnich wieloplatformowych działaniach firmy - przejęciu Xamarin i zapowiedzi Microsoft R Server.

Krzysztof Sulikowski
8 marca 2016, 19:05
1 783
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 marca 2016, 19:05
1 783
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.