Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Insider Preview - co nowego w buil...

Windows 10 Insider Preview - co nowego w buildzie 14279?

Częstotliwość ukazywania się poglądowych kompilacji Windows 10 stała się w tym roku wyższa niż kiedykolwiek. Po nieco ponad tygodniu od lutowego builda 14271 ukazał się build 14279. Jest on dostępny dla insiderów w kręgu Fast i zawiera kilka nowości funkcjonalnych, jak również poprawek błędów. Najważniejsze nowości dotyczą głównie asystentki Cortana, która otrzymała wsparcie dla kilku nowych języków. Jakich? Dowiecie się poniżej.

Wraz z nadejściem builda 14279 asystentka Cortana rozpozna mowę i sama przemówi do użytkowników z Meksyku (hiszpański), Brazylia (portugalski) i Kanady (francuski). Każda z tych wersji językowych jest dostosowana do regionu i lokalnego akcentu. Asystentka została też wyposażona w nową funkcję zapamiętywania i ustawiania szczegółowych przypomnień. Można na przykład zapisać tytuł książki, którą chcemy przeczytać, mówiąc "przypomnij mi, żebym przeczytał [tytuł książki]" lub tworzyć listy zadań, mówiąc "przypomnij mi, żebym umył samochód". Istnieje opcja ustawienia konkretnych szczegółów takiego zadania, na przykład lokalizacja, czas i osoby. Cortana może wówczas wyświetlić przypomnienie przy najbardziej sprzyjających i adekwatnych warunkach.

Build 14279 wprowadza nowe doświadczenie logowania. Windows 10 miał dotychczas oddzielne tła dla ekranu blokady i ekranu logowania. Zostały one ujednolisone, przez co ekran logowania ma teraz tło ekranu blokady. To samo rozwiązanie wprowadzono do Windows 10 Mobile. Użytkownicy Windows Spotlight powinni zaobserwować zmianę w następnym buildzie. Ostatnią z nowości funkcjonalnych jest ulepszone wsparcie dla japońskiej wersji IME.

Szczegółowa lista błędów i poprawek obejmuje w sumie 10 pozycji, spośród których warto wymienić rozwiązane problemy z Microsoft Edge, Cortaną, kopiowaniem i przenoszeniem plików a także ze sterownikami. Jako, że build 14279 przynależy do Fast ring, nie jest wolny od błędów. Dotyczą one m.in. urządzeń Surface Pro 3, Surface Pro 4 i Surface Book, wychodzenia z hibernacji, pakietów chroniących Kaspersky, systemowego traya, niektórych aplikacji czy łączności Wi-Fi z zabezpieczeniami WEP.

Krzysztof Sulikowski
6 marca 2016, 21:24
2 780
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 marca 2016, 21:24
2 780
OdsłonyKomentarze

To w Portugalii mówią po brazylijsku? Myślałem, że odwrotnie...
Adam, 7 marca 2016, 08:08
Odwrotnie
KS, 7 marca 2016, 13:32

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.