Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Redstone - pierwsza fala w czerwcu...

Windows 10 Redstone - pierwsza fala w czerwcu, kolejna w 2017

Od ponad roku mówi się o pierwszej dużej aktualizacji Windows 10, rozwijanej pod nazwą kodową Redstone. Ma ona zostać wprowadzona w dwóch falach. Pierwsze buildy z gałęzi Redstone są już testowane w programie Insider Preview. Początkowo cała aktualizacja została przewidziana na ten rok. Okazuje się jednak, że druga fala Redstone nadejdzie dopiero w roku 2017.

Pierwsza fala Redstone - znana jako RS1 - ma trafić do Windows Update w czerwcu tego roku i "skupić się głównie na konwergencji między różnymi urządzeniami z Windows 10, takimi jak PC, Xbox i telefony". W bardziej szczegółowym ujęciu ma to oznaczać otwarcie Sklepu Windows dla Xbox One i wprowadzenie do niego aplikacji Win32 (Project Centennial) i aplikacji z iOS (Project Islandwood). Ponadto trwają prace nad kompatybilnością gier między Xbox One i PC a także aplikacji z Androida z Windows 10 - rozwija się to obecnie w ramach technologii Xamarin.

RS1 zacieśni więzy między poszczególnymi urządzeniami z Windows 10. Niedawno pisaliśmy o nadchodzącej funkcji Cortany, która będzie mogła wyświetlać powiadomienie na komputerze PC, gdy stan baterii w naszym telefonie będzie zbliżał się do zera. Inne wyczekiwane funkcje to choćby wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów z interfejsu Cortany na PC. Poruszmy jeszcze kwestię nomenklatury. RS1 to jedna z wielu możliwych nazw - tak może być oznaczona na przykład nazwa wersji lub aktualizacja w Windows Update. Istnieje też prawdopodobieństwo, że Microsoft użyje nazwy 'version 1606' - jeśli RS1 ukaże się w czerwcu 2016 roku - na wzór 'version 1511' z listopada 2015 roku.

Co z drugą falą Redstone? Wcześniej mówiło się o 2016 roku, tym niemniej ostatnie doniesienia wskazują na przyszłoroczną wiosnę. Może to oznaczać, że na wiele wyczekiwanych nowości przyjdzie nam poczekać dłużej, niż się spodziewaliśmy. Liczymy, że więcej na temat Redstone dowiemy się podczas konferencji BUILD 2016, która potrwa od 30 marca do 1 kwietnia.

Krzysztof Sulikowski
4 marca 2016, 17:11
2 879
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 marca 2016, 17:11
2 879
OdsłonyKomentarze

Czy Cortana kiedykolwiek będzie po Polsku?
mg, 5 marca 2016, 10:39
Oficjalnie tego nie wiadomo, mniej oficjalnie - podobno trwają prace nad spolszczeniem.
Krzysztof Sulikowski, 8 marca 2016, 16:37

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.