Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

To nie koniec Lumii. Nowy flagowiec na horyzo...

To nie koniec Lumii. Nowy flagowiec na horyzoncie

Według pewnych nieoficjalnych źródeł wydana niedawno Lumia 650 może być ostatnią Lumią w historii. Microsoft podobno zamierza skończyć z marką, rozwijaną wcześniej pod szyldem Nokia, by wystartować z Surface Phone. Czy tak się stanie? Tego nie wiemy. Tymczasem do sieci wyciekła specyfikacja nadchodzącego smartfona od Microsoft, który może stanowić godnego następcę Lumii 950 XL.

Tajemnicze urządzenie o równie tajemniczej nazwie kodowej Microsoft RM-1162 zostało zarejestrowane przez serwis GFXBench. Oznacza to, że ktoś testował osiągi telefonu w benchmarku graficznym. Sądząc po odnotowanej specyfikacji, możemy mieć do czynienia z sukcesorem Lumii 950 XL, czyli obecnego flagowca z Windows 10 Mobile. RM-1162 jest wyposażony w układ Snapdragon 820 i 5,5-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1440p. Szczegółowa specyfikacja pochodzi ze strony GFXBench:

RM-1162

Skąd wiadomo, że w roli procesora występuje Snapdragon 820? Odnotowany układ graficzny Adreno 530 jest częścią Snapdragon 820 SoC (system on a chip). Warto dodać, że ten sam model procesora znalazł się w niedawno zaprezentowanym HP Elite x3. Producent najpotężniejszego jak dotąd smartfona z Windows 10 Mobile świadomie odrzucił architekturę Intel, o której wcześniej myślano w kontekście nowych generacji smartfonów. Najwyraźniej także Microsoft postanowił iść tą ścieżką.

Urządzenie zostało przedstawione jako Windows Phone, choć rzecz jasna wgranym systemem będzie Windows 10 Mobile. Nie jest jednak jasne, czy będzie to smartfon Lumia, czy też wyczekiwany (aczkolwiek wciąż niepotwierdzony) Surface Phone. Oczywiście może się okazać, że RM-1162 nigdy nie ujrzy światła dziennego ani nie zyska oficjalnej nazwy, dzięki której można by go powiązać z wcześniejszymi modelami.

Krzysztof Sulikowski
24 lutego 2016, 16:39
2 771
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 lutego 2016, 16:39
2 771
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.