Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Na krawędzi kosmosu z IoT. Microsoft zaprasza...

Na krawędzi kosmosu z IoT. Microsoft zaprasza do projektu Pegasus II

Gdy słyszymy o supernowoczesnych rozwiązaniach IoT (Internet of Things) czasu rzeczywistego, co przychodzi nam na myśl? Inteligentna miejska infrastruktura, inteligentne gospodarstwa domowe, punkty obsługi klienta, parkometry, terminale... Microsoft dowodzi, że Internet Przedmiotów wcale nie musi być tak przyziemny. Technologie cyfrowe i tradycyjne mogą zostać połączone i wysłane wysoko w niebo. Co wówczas otrzymamy?

Tym właśnie ma się zająć Microsoft Research, który zaprasza do projektu Pegasus II - eksperymentu przy użyciu technologii IoT i komunikacji w czasie rzeczywistym na samej granicy przestrzeni kosmicznej. "Zapraszamy was do udziału w eksperymencie Pegasus II, który rozpocznie się w tygodniu zaczynającym się od 22 lutego 2016 r. To efekt wieloletnich badań, których rezultatem było stworzenie otwartych i kompleksowych systemów z komunikacją w czasie rzeczywistym. Będziesz częścią eksplorującego systemu, który przekracza geograficzne i fizyczne granice, opierając się na potężnych cyfrowych procesorach. Będziesz eksplorować nową generację systemów ze zdolnością połączenia cyfrowych i fizycznych światów" - głosi zaproszenie na Microsoft Research Blog.

UFO

Pegasus II bazuje na eksperymencie Pegasus I, stworzonym przez Microsoft Research w ramach projektu Orleans. Był to mocno eksperymentalny projekt, badający komunikację między heterogenicznymi i płynnymi systemami. Badano możliwość utworzenia niezawodnych, szybkich, skalowalnych, wydajnych i ekonomicznie sensownych rozwiązań. Pegasus Mission stanowił doskonałą szansę na zaprezentowanie działania Microsoft Azure IoT z usługami pokroju Azure Stream Analytics. Wysłano wówczas na wysokość 30 kilometrów meteorologiczny balon, uzbrojony po zęby w czujniki, radia i rejestratory wideo. Publiczność mogła komunikować się z balonem za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnych. Użytkownicy otrzymywali informacje atmosferyczne i inne dane w czasie rzeczywistym. Podobne badania zostaną przeprowadzone w tym tygodniu. Projekt już wystartował.

Pegasus II

Krótko mówiąc, Pegasus II ma za zadanie sprawdzić, co jest możliwe, a co nie. Balon posiada 7 nadajników radiowych, 38 czujników i 6 kamer. Zostanie wypuszczony na wysokość 20 mil (32 kilometry) nad powierzchnię Ziemi, czyli nieco wyżej niż Pegasus I. Uczestnicy będą śledzić dane telemetryczne w czasie rzeczywistym, komunikować się ze statkiem w czasie lotu, otrzymywać wiadomości tekstowe oraz obserwować wideo ze startu i lotu. By otrzymywać powiadomienia SMS, należy się zarejestrować lub śledzić na Twitterze kanał @PegasusMission. Polecamy też odwiedzić stronę projektu Pegasus Mission.

Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2016, 16:21
1 687
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2016, 16:21
1 687
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.