Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowo wydane poprawki pozwolą w końcu uśpić ur...

Nowo wydane poprawki pozwolą w końcu uśpić urządzenia Surface

Niektórzy posiadacze najnowszych produktów z rodziny Surface, a więc tabletów Surface Pro 4 i rozdzielanych laptopów Surface Book, borykali się do tej pory z dość niedogodnym błędem w zakresie zarządzania zasilaniem, który uniemożliwiał poprawne usypianie tych urządzeń. W wyniku jego istnienia przy próbie uśpienia podatnego egzemplarza Surface zamiast faktycznej zmiany stanu działania urządzenia następował jedynie znaczny wzrost zużycia zasobów systemowych, co z kolei skutkowało zauważalnym wzrostem temperatury i szybkim rozładowywaniem się baterii. Stosowne poprawki zwalczające ten problem zostały już opublikowane przez Microsoft i są już dostępne do pobrania w ramach aktualizacji Windows Update.

Opublikowany zestaw poprawek zawiera aktualizacje sterowników i oprogramowania sprzętowego firm Microsoft i Intel. Jak informuje Panos Panay, wiceprezes i jednocześnie szef działu Microsoft Surface, poprawki te "pozwolą posiadaczom produktów Surface Pro 4 i Surface Book wykorzystać pełny potencjał zaimplementowanych funkcji zarządzania zasilaniem, a tym samym zmaksymalizować wykorzystanie oferowanego przez nie poziomu produktywności".

Problemy z usypianiem to jednak nie jedyne usterki w nowych modelach urządzeń Surface. Część klientów (bo błędy te występują sporadycznie u wybranych użytkowników) skarży się na okazjonalne awarie sterownika graficznego Intela, a w niektórych przypadkach doświadczają oni nawet jakże niedopuszczalnych dziś BSOD-ów czy samoistnych restartów urządzenia. Firma Microsoft jest świadoma tych błędów i obiecuje je szybko naprawić. "Jesteśmy nastawieni i zobowiązani do dalszej pracy w zakresie usprawniania Surface, w tym wydawania kolejnych ważnych aktualizacji, by uczynić nasz produkt jeszcze lepszym, a także do dalszego uświadamiania naszych klientów w zakresie najnowszych osiągnięć sprzętowych i dostępnych możliwości Windows 10" - wyjaśnia Panay.

Opublikowany zestaw poprawek obejmuje m.in. aktualizację sterownika UEFI zwiększającą żywotność baterii i usuwającą problem destabilizacji systemu przy zmianie stanu zasilania, aktualizację silnika zarządzania i oprogramowania sprzętowego agregatora systemowego, usprawnienia stabilności w zakresie sterowników Intel Smart Sound Technology, Intel HD Graphics 520, Intel Display Audio, Intel Precise Touch Device i Realtek HD Audio, a także aktualizacje sterowników stosownych kontrolerów hosta firmy Intel, mające na celu zwiększenie niezawodności funkcji automatycznego obracania przy wyłączonym trybie tabletu.

Dokładna lista lutowych poprawek dla wspomnianych produktów, jak i z resztą wszystkich poprzednich aktualizacji, dostępna jest do wglądu na stronach historii aktualizacji Surface Book i Surface Pro 4.

Krzysztof Kapustka
21 lutego 2016, 16:10
1 943
Odsłony
Krzysztof Kapustka
21 lutego 2016, 16:10
1 943
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.